50 років – хтось трохи раніше, хтось пізніше цієї вікової позначки, але багато жінок в цей період стикаються з надбавкою у вазі, що заважає відчувати себе добре і виглядати привабливо. Але позбутися зайвих кілограмів виявляється не просто, тому що в організмі відбуваються певні вікові зміни.
Чому в 50 років з’являється зайва вага?
Причини появи зайвої ваги можуть бути різні – як пов’язані зі станом здоров’я, в тому числі і психологічного, так і зі способом життя. Але є серед них і причини, зумовлені віковими змінами в організмі. Одна з них – скорочення м’язової маси.
Насправді цей процес починається в досить ранньому віці, після 20 років. Але в період з 40 до 60 років втрата м’язової маси становить близько 40%. Вікове скорочення м’язової маси за відсутності необхідної корекції харчування часто супроводжується збільшенням кількості жиру в організмі і збільшенням ваги.
Зменшення м’язового обсягу уповільнює обмінні процеси, що відбуваються в організмі. Так з 20 до 70 років обмін речовин сповільнюється приблизно на 30%. Якщо калорійність і склад харчування залишається колишнім, це сприяє появі зайвої ваги. З віком часто знижується рухова активність. Крім того, до 50-ти років багато жінок вже мають хронічні захворювання, які можуть провокувати відкладення зайвих кілограмів.
Проте, схуднути в 50 років можна, так само ефективно, як і в більш молодому віці, якщо врахувати всі чинники, що впливають на збільшення ваги, підібрати відповідне потребам організму харчування і забезпечити необхідну рухову активність.
Підвищити фізичну активність в 50 років досить просто. Ви можете вибрати її на свій смак, наприклад, робити зарядку, здійснювати піші прогулянки, плавати, відвідувати зал або працювати в саду. А ось забезпечити необхідну корекцію харчування складніше.
Яким має бути харчування для схуднення в 50 років?
Худнути в 50 років потрібно виважено, вибираючи адекватні методи і дієту з урахуванням фізіологічних потреб організму, що забезпечує поступову, але стабільну швидкість зниження ваги. Схуднути в 50 років за тиждень або дві – це не ваш варіант.
Не варто експериментувати з монодієти, голодувати або різко обмежувати себе в калоріях. Такі екстремальні методи здатні лише нашкодити здоров’ю і погіршити ваше самопочуття.
Корекція меню повинна включати зменшення кількості жирної і солодкої їжі в раціоні, виключення продуктів з високою калорійністю і низькою харчовою цінністю, такий як торти, тістечка, чіпси, сухарики, майонез, кетчуп, фастфуд і т.д.
Важливо отримувати достатню кількість білка. При відсутності захворювань, при яких показано більш низьке вживання білка, в середньому ви повинні вживати 1,2-1,5 г на 1 кг вашої ваги в день.
Варто звернути увагу на наявність в раціоні корисних ненасичених омега-З жирних кислот, їх багато в жирній морській рибі, лляному маслі або лляному насіння.
У меню повинні бути і молочні продукти. У них міститься багато кальцію, що важливо для профілактики остеопорозу – хвороби, яка часто виникає в цьому віці.
Для підтримки молодості і здоров’я потрібно стежити, щоб організм отримував вітаміни і мікроелементи в необхідній кількості.
Важливо забезпечити надходження вітаміну D, він сприяє уповільненню вікової втрати м’язової маси і пов’язаних з нею змін.
Ще одне завдання – налагодити питний режим і випивати необхідну кількість води.
При складанні дієти обов’язково потрібно взяти до уваги хронічні захворювання і врахувати багато інших важливих факторів.
Тільки ретельне опрацювання меню з урахуванням особливостей організму допоможе створити «вашу» дієту, застосовуючи яку ви зможете схуднути і при цьому добре себе почувати.
У цьому вам допоможе консультація лікаря-дієтолога.
Медичний диетологический центр здоров’я та смачної дієти DietCenter вже більше 17 років успішно займається питаннями нормалізації ваги і здоров’я.
Не соромтеся звертатися до фахівців за допомогою. Вони допоможуть впоратися з проблемою зайвої ваги і розкажуть, як залишатися у формі в будь-якому віці.