Перед тим, як розглядати нагетси із курки, зробимо невеликий екскурс в історію походження даної страви. Слово «наггет» з’явилося ще в середині 19 сторіччя під час Золотої Лихоманки в США, і означало «самородок золота». Через сто років, в 1950 році, вчений Роберт Бейкер — професор американського університету харчових технологій, створив рецепт курячого філе в ідеальній, міцній і дуже хрусткій скоринці. Академічна робота про Наггетс була успішно представлена Робертом Бейкером, а сам рецепт не був запатентований. У ці ж роки професор розробив способи приготування наггетсів таким чином, щоб їх можна було заморозити та розморозити без втрат цілісності панірування і властивостей готового продукту. Їм же була винайдена і машина для покриття курки паніруванням. У 1979 році компанія Tyson Foods розробила рецепт Chicken McNuggets – для мережі швидкого харчування McDonalds. У 1980 році нагетси були представлені широкій публіці та досить швидко стали основним джерелом білка і хрусткої скоринки в США. На даний момент нагетси з курки виробляє безліч мереж швидкого харчування та кафе, а також компаній-виробників м’ясних напівфабрикатів в усьому світі.
Вихідним рецептом наггетсів було перетерте куряче філе, яке сформоване в невеликі шматочки, а потім запаніроване в борошні, яйці та панірувальних сухарях (два рази для більшої щільності й хрускоту) і обсмажене в маслі (фритюрі). Завдяки міцній паніровці, м’ясний сік і його смак залишався всередині, а зверху було «золото» – хрустка смачна скоринка. У філе також додавалися спеціальні інгредієнти, які робили його в’язким, забезпечуючи з’єднання м’яса і панірування на 100%.
На сьогодні, найпопулярніший рецепт наггетсів — з цільного курячого філе. Його промивають і сушать, нарізають шматочками середньої величини поперек волокон. Після цього, додають солі та приправ та вмочують в борошні та яйці та панірувальних сухарях, притискаючи їх плоскою стороною ножа. Після цього надають нагетсам підсохнути на вощеному папері (так панірування буде краще триматися) і обсмажують у великій кількості масла. З наггетсами завжди подають майонез і кетчуп.
Французькі нагетси готуються за таким же рецептом, але панірувальні сухарі в рівних частках змішуються з пармезаном, і обсмажують нагетси у світлій вершковій олії. Такі нагетси подають з соусом зі світлого масла, зелені, перцю і солі (можливе додавання часнику). Вегетаріанські нагетси готуються з картоплі, капусти та інших овочів, грибів, нуту та сиру.
Кожен кулінар вносить в рецепт наггетсів щось своє, тим самим продовжуючи їх історію. Не виключенням є приготування курячих наггетсів в піцерії «PizzaKing». Тут подають наггетси різноманітними соусами (французький, Каррі та BBQ) та гірчицею. На сайті www.pizzaking.ua можна замовити наггетси онлайн, які будуть швидко доставлені за вказаною адресою.