Головна Здоров'я Ліки від гепатиту С їдуть у регіони

Ліки від гепатиту С їдуть у регіони

198
0

У регіони відправлено 1 772 пачки лікарського засобу із діючими речовинами софосбувір та велпатасвір для лікування вірусного гепатиту C (ВГC) у дорослих.

Майже 600 пацієнтів із гепатитом С у 24 областях та м. Києві отримають ліки безоплатно. Найближчим часом препарат «Епклюза», який Україна отримала у вигляді гуманітарної допомоги від Gilead Sciences Ireland UC, буде доступний у лікарнях.

Окрім цієї гуманітарної допомоги, держава через міжнародні організації закупила ліки для пацієнтів із гепатитом С бюджетним коштом. Ці ліки також будуть доправлені в регіони найближчим часом.

Перелік наявних у лікарні ліків можна перевірити у кілька способів.

  1. На офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь. Регіональні департаменти та управління охорони здоров’я на своїх сайтах повинні розміщувати інформацію про закуплені державним коштом лікарські засоби та медичні вироби, а також розподіл їх у медичні заклади у конкретному регіоні. Тут також має бути інформація про потреби, стан забезпечення, наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, котрі закуповують бюджетним коштом. Докладніше: наказ МОЗ України.
  2. На інформаційних стендах у закладах охорони здоров’я. Комунальні та державні медичні заклади мають щотижня оновлювати перелік лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів на інформаційних стендах. Йдеться про всі ліки, медвироби й витратні матеріали, що закуплені коштом державного та місцевого бюджетів, а також надані в рамках благодійної діяльності та гуманітарної допомоги. Докладніше: наказ МОЗ України.
  3. На онлайн-платформах. «Є ліки» (https://eliky.in.ua/) — веб-сайт, на якому зареєстровано понад 920 закладів охорони здоров’я із 19 обласних центрів та м. Києва, з яких 60 % щотижня оновлюють інформацію про залишки. Наразі це найбільша онлайн-платформа з інформацією про залишки лікарських засобів та медичних виробів, котрі закуповують коштом державного і місцевого бюджетів.

Що робити, якщо інформації про ліки немає?

Якщо призначені вам ліки є у програмі, але в лікарні немає інформації про них:

  • напишіть запит про доступ до публічної інформації на ім’я головного лікаря щодо наявності певного медичного препарату;
  • звертайтеся до обласних управлінь охорони здоров’я.

Власна інформація