Головна Цікаво Що всередині матраца: пружини, наповнювачі

Що всередині матраца: пружини, наповнювачі

119
0

Від властивостей матраца безпосередньо залежить якість сну та здоров’я. Правильно вибраний виріб стає пасивною профілактикою захворювань опорно-рухової системи, підтримуючи хребет у правильному положенні. Важливо створити сприятливі умови. Вибрати матрац допоможе розуміння, з чого він складається.

Пружинні елементи для надійної підтримки

Пружини в матраці відповідають за підтримку тіла. Але не всі однаково добрі. Пружинні системи бувають двох видів: залежні, «боннелі», та незалежні, автономні. У перших елементи працюють разом: один відчуває навантаження, другий теж починає рухатися. Коли людина лягає, спина прогинається, як у гамаку. А якщо на двоспальному ліжку один різко ляже, другий відчує коливання як від хвилі.

Із незалежним блоком все інакше. Кожна пружинка – в окремому чохлі. Один на одного елементи не впливають. Підтримка точніша, надійніша, ортопедична. І тим сильніше, що менше діаметр пружин і що більше їх кількість одне спальне місце. Різноманітність моделей з автономними пружинами пропонує магазин матраців Е Матрац. “Боннелі” теж продаються – вони бюджетні, посилені наповнювачами. Але краще купувати їх все ж таки не для будинку, а для тимчасового спального місця або дачі.

Види наповнювачів – від кокосу до анатомічної піни

Наповнювачі складають “начинку” матраців без пружин, але й пружинні також можуть доповнювати. Вони надають певної жорсткості спального місця, можуть бути з ортопедичними або анатомічними властивостями.

Виділяють натуральні та синтетичні наповнювачі. Найбільш поширені з них такі:

  • Латекс. Натуральний матеріал одержують із соку каучукового дерева. Він нагадує повітряний зефір – м’який, пружний, у своїй тримає форму.
  • Пінополіуретан. Сучасний синтетичний матеріал. Пружний, еластичний, надає хорошу підтримку. Багато хто плутає його з поролоном, але ППУ набагато перевершує той за властивостями.
    анатомічна піна. Штучний аналог латексу. М’яка піна має ефект пам’яті, підлаштовується під параметри тіла, при цьому швидко відновлює форму.
  • Кокос. Волокна кокоса надають твердості. Часто використовується в матрациках для новонароджених.

Усередині може бути один вид наповнювача, але найчастіше зустрічається комбінація з кількох. Такий, наприклад, безпружинні матраци Matroluxe – модель «Монтана» з ППУ, термофайбером і штучним матеріалом Foxe. Комбінація надає ультражорсткості, яка найкраще підходить для людей з вагою від 90 кг.

При виборі матраца обов’язково з’ясуйте, яке в ньому начинка. Зі пружин віддавайте перевагу автономним, і уточніть, яку жорсткість надають наповнювачі.