Головна Право Не провокуйте пожеж: поліцейські Львівщини нагадують про неприпустимість спалювання сухої трави

Не провокуйте пожеж: поліцейські Львівщини нагадують про неприпустимість спалювання сухої трави

93
0

Співробітники територіальних підрозділів поліції Львівщини спільно з рятувальниками, екологами та представниками територіальних громад проводять рейди для запобігання спалюванню трави, чагарників, сміття та іншої рослинності на присадибних ділянках чи у полях.

Правоохоронці нагадують, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків, згідно ч.1 ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено накладання штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто, від 3060 до 6120 гривень), на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 до 21420 гривень)

Крім того, спалювання сухостою та сміття передбачає кримінальну відповідальність. Так, згідно ст.245 (Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України, за пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення передбачено покарання – штраф від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

Якщо такі дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки,  вони караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Тож поліцейські закликають: не спалюйте сміття та суху траву, не провокуйте виникнення пожеж. Такі дії  завдають значного збитку державі, навколишньому середовищу, а також шкодять здоров’ю та життю громадян.

Якщо ви стали очевидцем такого правопорушення, повідомляйте про це на оперативну лінію  102

Відділ комунікації поліції Львівської області