Наразі обласний проєкт заходів передбачає 33 завдання та 74 заходи.
Над ним працювало більше десяти профільних структурних підрозділів Львівської ОВА:
- Департамент архітектури та розвитку містобудування;
- Департамент соціального захисту населення;
- Департамент охорони здоров’я;
- Управління туризму та курортів;
- Департамент економічної політики;
- Департамент з питань цивільного захисту;
- Управління транспорту та зв’язку;
- Управління молоді та спорту;
- Департамент з питань культури, національностей та релігій;
- Департамент комунікацій та внутрішньої політики;
- Служба у справах дітей;
- Департамент освіти і науки;
- Управління з питань цифрового розвитку.
Окрім працівників профільних департаментів Львівської ОВА, на зустрічі були присутні представники громадських організації Львівщини, які опікуються особами з числа маломобільних груп населення.
Проєкт, що розглядався, стосувався усіх стратегічних напрямках безбар’єрності: фізичної, інформаційної, цифрової, суспільної, громадянської, освітньої та економічної. Мета його обговорення — окреслити ефективні шляхи виявлення та усунення бар’єрів у різних сферах життя, аби забезпечити рівні права і можливості для всіх людей.
Учасники заходу акцентували увагу на питаннях доступності об’єктів фізичного оточення, формах та методах представлення інформації для осіб з інвалідністю з порушеннями зору, осіб з інвалідністю з порушеннями слуху, осіб похилого віку, наданні послуг перекладу жестовою мовою, моніторингу транспортних засобів громадського призначення та автостанціях, наданні послуги раннього втручання та інших.
«Розробляючи Регіональний план заходів зі створення безбар’єрного простору нам важливо було почути і врахувати думку людей, які щодня зіштовхуються з різними бар’єрами у своєму повсякденному житті. Які у них є потреби, що є першочерговим, на що слід звернути більше уваги? Тому ми вдячні усім, хто відгукнувся, прийшов і висловив свої побажання та зауваження. Це дуже допоможе нам врахувати інтереси найширшого кола людей, різного віку і стану здоров’я», — коментує директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько.
У межах обговорення розглянули також два флагманські проєкти Львівщини: створення медичного центру «SUPERHUMANS Center for war traumas»; забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю медичними виробами з мовним виводом та інших окремих категорій населення послугами очного протезування.