Щороку у березневі дні скрізь як в Україні, так і в світі, де б’ється українське серце, вшановують поета, пророка, генія – Тараса Шевченка. Саме з цією метою недільної днини шкільна та учительська родини Туринківської ЗОШ І-ІІІ ступенів зійшлися, щоби віддати честь і поклін тому, хто став для української нації прапором, символом, духовним пророком у боротьбі за її незалежність.
Шевченко – явище унікальне. Його немає з ким порівняти у письменстві інших народів. Не тому, що він кращий за інших. Йдеться про особливий генотип культури нашої країни.
… Святково, символічно прибрана сцена актового залу школи. За лаштунками звучить тихенько мелодія М.Скорира та слова: «Людина є такою, якою є її думка. Думка народжується розумом. Навіть зовнішній світ людина часто формує сама: сприйняттям, відчуттям, думками. Думка людини завдяки Божій іскрі здатна до творчості. Вона може впливати і на майбутні події. Людина завжди, кожну хвилину своїми думками, своїм єством, шукає відповіді на хвилюючі питання…». Вечір-пам’яті розпочато.
Тарас… Просторо в цьому імені. В ньому вся історія наша, все буття, ява і найпотаємніші сни. Нас просто не існує без нього: Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна…
Учні 9 класу під умілим керівництвом Ольги Комісарчук та при допомозі Оксани Білаш (роль – Людини), Оксани Чернюх (Думка), Мирослави Купецької, Людмили Великої, Марії Фуц (екскурсоводи), Богдани Гутої (виконавиця пісень), Романа Великого (Тарас – художник), зуміли донести до глядача значення Генія – вчора, сьогодні та завтра. Чим він жив, про що мріяв і до чого стремів, які невмирущі заповіти залишив нам у спадок.
Цього вечора було і сумно, і цікаво, і неординарно, і колоритно: звучало декілька хореографічних композицій в сучасній інтерпретації на слова поета, міні-сценка в картинній галереї, а підсилили святкову програму пісні у виконанні церковного хору с. Туринки (керівник Галина Вус).
І школярі, і присутні у залі глядачі, особливо гості, побачили Шевченка зовсім іншим, більш сучасним, відвертим, правдивим і далекоглядним. Юним і зрілим, справедливим.
Щире, добре слово про організацію та забезпечення слайдами (Ольга Скоропад) і музичним супроводом (директор НД Роман Висоцький) висловила директор школи Марія Висоцька.
Отож Шевченко для свідомості нашої – не просто література. Він – наш всесвіт. Явище Шевченка – виправдання України перед людством, підтвердження нашої національної повноцінності. Слово, яке не співвідноситься з його Словом, — нічого не варте. До Шевченка треба доростати всім життям.
Зоряна ГУМНИЦЬКА.