Головна Проблема Ліс – садити, а не палити

Ліс – садити, а не палити

344
0

Завершилася зима, і природа пробуджується зі сну. Починаються весняно-польові роботи. Дуже прикро, що в останній час до нас прийшла вельми шкідлива звичка наших східних сусідів — випалювати  минулорічну траву. Здається, неначе добрий намір – усунути стару траву, та дати можливість новій порослі пробитись із землі. Але чи задумувався хто-небудь із вас: що ж насправді  відбувається?

Внаслідок спалювання сухої трави порушуються ґрунтотворні процеси, що сприяє збільшенню забур’яненності грунтів і колоній мурашників, відтак втрачається їхня родючість, вигоряє коренева система всього  трав’яного покриву, і все це завдає непоправної шкоди тваринному світові – гинуть молоді виводки зайців, кабанів, і їжаків, знищуються яйцекладки куріпок, жайворонків, інших птахів.

Непоправність шкоди для землі від випалів трави навіть важко передати. Ґрунтовий покрив і підстилка – це сорочка землі. Що відбувається з нашим тілом, не прикритим від сонця сорочкою?

Працівники державної лісової охорони ведуть роз’яснювальну роботу серед населення міст й сіл, особливо – школярів. Причини лісових загорянь різні: гроза, викиди іскор із невідрегульованого двигуна, замикання електричних дротів і, найголовніше, — справа рук людини, пустощі дітей.

Отож, нагадуємо, що в пожежонебезпечний період, який орієнтовно триває від 1 квітня до 30 жовтня, не дозволяється розкладати вогнища, випалювати суху траву на сільськогосподарських угіддях, курити за межами спеціально відведених для куріння місць, кидати незагашені сірники. На порушників пожежної безпеки складатимуть протоколи про порушення вимог лісового законодавства і накладатимуть штрафи, передбачені ст. 77 «Порушення правил пожежної безпеки в лісах» Кодексу  України про адміністративні правопорушення в розмірі: на громадян — від  5 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 15 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

На якій землі і в яких кліматичних умовах будемо жити ми і наступні покоління, до певної міри залежить від кожного із нас, від нашої небайдужості і від нашого ставлення до самовільних підпалів трав.

І сам Бог нас кличе дбайливо ставитись  до створеного Ним світу.

Григорій                                                        Мороз,                                                                                 інженер охорони та захисту лісу ДП «Жовківський лісгосп».