Головна Цікаво Мінімальний стаж для отримання пенсії

Мінімальний стаж для отримання пенсії

300
0

Управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі, турбуючись про соціальний захист населення та «чисте» сумління роботодавців, нагадує всім, хто використовує найману працю – Ви відповідаєте за долю людини, яка працює у вас.

Окреме звернення і до найманих працівників, які прагнуть мати соціальні гарантії та впевненість у завтрашньому дні – звертайте увагу на умови працевлаштування, нарахування та виплати заробітної плати.

Головним Законом нашої Держави визначено — кожна людина має право на працю, що дозволяє заробляти собі на життя, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Тим же Законом зазначено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Однак, щоб мати право  на мінімальну пенсію необхідно, згідно чинного законодавства, заробити не менше 15 років страхового стажу. Нагадуємо, страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягала обов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісячно сплачувались страхові внески у сумі не менше мінімального страхового внеску. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня, з неї сплачені страхові внески (з 01.01.2011 – єдиний соціальний внесок), то такий місяць повністю зараховується до стажу і заробіток за нього враховується для розрахунку пенсії. При цьому, слід пам’ятати, що у такому випадку розраховувати можна буде виключно на мінімальну пенсію. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені страхові внески менше мінімального рівня, страховий стаж складає неповний місяць і розраховується пропорційно нарахованому заробітку.

В наш непростий час чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим вигодам, чим сприяють розвитку такого негативного явища, як «тіньова зайнятість» (використання найманої праці без офіційного працевлаштування). У таких випадках роботодавець не перераховує внески на обов’язкове державне соціальне страхування за найманців. Як наслідок, такі періоди роботи не включаються до страхового стажу останніх і заробіток за них не враховується при розрахунку пенсії. Говорячи простою мовою, роботодавець «краде» у свого робітника майбутню пенсію – адже, як відомо, пенсії у «конвертах» не буває. Протягом 2014 року управлінням спільно з райдержадміністрацією, управлінням соціального захисту населення проведено 5 комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати та з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Заслухано 2 керівників підприємств, які зобов’язалися збільшити се-редньомісячну заробітну плату з червня.

Катерина ЛИСКО,

начальник управління.