Головна Цікаво Особливості конструкції і варіанти вибору компресорів для акваріума

Особливості конструкції і варіанти вибору компресорів для акваріума

304
0
Особенности выбора компрессора для аквариума

Домашні рибки вкрай вимогливі не тільки до їжі і умов утримання, а й до якості води в басейні. Щоб вихованці відчували себе комфортно використовуються акваріумні компресори, як пристрої для аерації рідини. Процес насичення води киснем дозволяє створювати в обмеженому скляними стінками просторі якусь подобу природного середовища для життя рибок.

Конструкція компресора і його функції

Основною характеристикою агрегату є його потужність: вона прямо залежить від обсягу контейнера. Пропускна здатність розшифровується як кількість рідини, яка проходить через систему за одиницю часу. Підсумкова потужність на деяких моделях можна регулювати.

За принципом роботи розрізняють бюджетні мембранні пристрої і поршневі. Останні є практично безшумними і підійдуть організаторам тихого і затишного живого куточка. Виходячи з параметрів розташування апарату, компресори бувають:

Перші встановлюються в товщі води в найбільш зручній позиції для процедури аерації. Зовнішні повітряні пристрої можуть бути автономними, що стане в нагоді при перевезенні акваріума. Від кількості каналів залежить скільки виходів для подачі кисню буде присутній в системі. Аератор може бути циліндричної форми або виконаний у вигляді кулі. Додатковим функціоналом можна назвати присутність підсвічування і плавне регулювання сили повітряного потоку.
варіанти вибору

Варіанти вибору компресорів дя акваріума

Перед тим, як купити компресор для акваріума, слід уточнити обсяг контейнера, з якого розраховується оптимальна продуктивність аератора. Залежно від кількості і розміру рибок цей показник може сильно відрізнятися при одному і тому ж об’ємі води. В середньому на кожні 100 літрів води потрібно швидкодію 50-80 л / год. У будь-якому випадку, якщо складно визначитися з потужністю, можна придбати модель з регулятором швидкості потоку.

Рівень шуму, створюваного пристроєм при роботі, також є одним з основних показників якості при покупці. Поршневі агрегати за рахунок електричного мотора шумлять трохи менше, ніж гумова мембрана в вібраційних пристроях. Для кращої звукоізоляції можна максимально видалити апарат або поставити його на поролонову прокладку.

В асортименті є безліч моделей від таких виробників, як Atman, Aquael, Tetra. Всі вони володіють різними характеристиками з технічного боку і в плані дизайну. Одно- і двоканальні, поршневі і мембранні, стильні і класичні – велика різноманітність допомагає вибрати підходящий варіант для потреб рибок.