Головна Цікаво Альтернативи Мінським угодам немає, – Олег Синютка на зустрічі із Мартіном Сайдіком

Альтернативи Мінським угодам немає, – Олег Синютка на зустрічі із Мартіном Сайдіком

176
0

Сьогодні, 26 березня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із Спецпредставником ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартіном Сайдіком, аби обговорити суспільно-політичну ситуацію в регіоні та Україні.

У зустрічі також взяв участь перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус. Під час розмови сторони порушили питання ефективного застосування мінських домовленостей та «Мирного плану», запропонованого Марнітом Сайдіком.

«Ми свідомі того, що альтернативи Мінських домовленостям немає. Однак, вибори на тимчасово окупованих територіях не можливі доки українські прикордонники не будуть контролювати весь без виключення українсько-російський кордон. Відтак, новий «Мирний план» приречений на невдачу, доки російська сторона буде продовжувати порушувати умови Мінських домовленостей», – зазначив Олег Синютка.

Очільник області також наголосив на доцільності введення миротворчих військ на українсько-російський кордон.

Спецпредставник ОБСЄ своєю чергою відзначив динамічний розвиток Львівщини за останні роки та наголосив на необхідності подальшої співпраці у різних напрямах.

«Львівщина дуже гарно розвивається, і це приклад того, як можуть динамічно розвиватися регіони, коли є грамотне управління. Щодо Мінських домовленостей, то абсолютно погоджуюсь із твердженням, що альтернативи їм не існує. Значна частина нашої роботи скерована на захист цивільного населення, тож ця робота повинна тривати і надалі», – акцентував Мартін Сайдік.

В межах зустрічі також наголосили на важливості програм для реабілітації військових, які брали участь у війні та програм для внутрішньо переміщених осіб.

Довідково:

Спецпредставник від ОБСЄ Мартін Сайдік у Тристоронній контактній групі озвучив пропозицію замінити Мінські угоди новим мирним планом.

Ключовими аспектами в плані стали такі три моменти: структури ООН і ОБСЄ повинні діяти на Донбасі не паралельно, а разом під загальним керівництвом, новий мирний план повинен бути підписаний керівниками країн «нормандської четвірки» – України, Росії, Франції та Німеччини, крім спеціальної місії ООН і ОБСЄ, мирний план передбачає організацію Європейського агентства з відновлення Донбасу.