Головна Цікаво Чому місячні можуть “запізнюватись”?

Чому місячні можуть “запізнюватись”?

45
0

Ви – звичайна жінка зі звичайним менструальним циклом, яка використовує надійний спосіб контрацепції та не має ендокринних або гінекологічних захворювань. Ви точно не вагітні, і це підтверджують експрес-тести та лабораторний аналіз на ХГЛ (який можна здати у будь-якому пункті забору мережі INVIVO). Але чергова менструація запізнюється вже на декілька днів. Чому та чи нормально це?
Дізнайтесь з корисного матеріалу від лікарів INVIVO!

Яка нормальна тривалість менструального циклу?

Звичайна тривалість менструального циклу складає 21-35 діб. Але лікарі допускають середні коливання у 3-5 днів через настання/відсутність овуляції та вплив інших факторів. Отже, якщо ваш період запізнюється, припустимо, на 10 днів, обов’язково зробіть тест на вагітність і зверніться до свого акушера-гінеколога, незалежно від результатів.

Що може вплинути на тривалість менструального циклу?

  1. Сильний стрес – саме внаслідок сильного емоційного стресу може відбутись дисбаланс гормонів (у першу чергу – надмірне виділення та накопичення кортизолу), що призведе до пригнічення овуляції та подовження циклу надалі.
  2. Значна втрата ваги – для утворення статевих гормонів естрогену та прогестерону, які впливають на етапність та тривалість менструального циклу, необхідні жирні кислоти. Саме з нашої підшкірно-жирової клітковини організм вилучає ліпіди, з яких потім синтезує статеві гормони. Отже, значна втрата жирового прошарку та незначне надходження ліпідів з їжею може спричинити подовження циклу.
  3. Надмірні фізичні навантаження – інтенсивні та незбалансовані тренування можуть спричинити фізичний стрес, який своєю чергою спровокує розвиток гормонального дисбалансу з пригніченням овуляції. Для збереження нормальної тривалості циклу тренуйтесь у комфортному для себе темпі та уникайте екстремальних навантажень.
  4. СПКЯ або синдром полікістозних яєчників – достатньо поширене ендокринне порушення, при якому функціональна тканина яєчників жінки заміщується сполучною тканиною та численними порожнечами (кистами). Наслідком СПКЯ є відсутність овуляції, тривалість циклу понад 50 діб та непліддя.
  5. Порушення роботи щитоподібної залози – ця залоза не тільки регулює метаболізм, але також взаємодіє з багатьма іншими системами, у тому числі з репродуктивною. Якщо у вас є такі симптоми, як-то втома, втрата чи збільшення ваги, утруднене ковтання тощо – повідомте про це своєму лікарю. Це допоможе спеціалісту звузити діагностичний пошук, призначити ефективну діагностику (яку можна пройти у мережі INVIVO) та лікування.
  6. Запальні захворювання органів малого таза – хронічне запалення, яке найчастіше спровоковано прихованою венеричною інфекцією, може стати причиною подовження циклу та непліддя.
  7. Передчасна менопауза – у сучасних реаліях все більше жінок зустрічаються з симптомами клімаксу у віці до 40 років. Зверніть увагу на такі симптоми як сухість піхви, нічні приливи, надмірна пітливість, та зверніться до гінеколога до комплексного обстеження.

У мережі клінік та лабораторій INVIVO ви можете у найкоротші терміни пройти комплексне обстеження та отримати точку відповідь стосовно затримки менструації.

Переваги гінекологів INVIVO

  • Експерти-гінекологи з багаторічною клінічною практикою
  • Зручні програми комплексної діагностики
  • Сучасний центр планування родини
  • Персоналізований підхід до кожної жінки
  • Доступні ціни на обстеження

На закінчення

Запишіться на консультацію до досвідчених гінекологів мережі клінік INVIVO. На сайті invivo.ua ви знайдете повну інформацію про фахівців, актуальні акції та ціни. Запис до лікаря через контакт-центр за номером 0800 210 777.

INVIVO. Щодня піклуємось про здоров’я українців.