Головна Цікаво Догляд за трояндами взимку

Догляд за трояндами взимку

562
0

Усі ми любимо троянди. Щоправда, як і всі красуні, ці квіти дещо примхливі. Вони потребують уваги не лише у період цвітіння, але й протягом року. Про те, як правильно доглядати за королевами саду, написано багато. Рекомендуємо, до прикладу, ознайомитися з корисними порадами щодо зимівлі троянд на. Думаю, що й наша інформація буде не зайвою.

Попередня підготовка троянд до зими

Якщо ви правильно будете готувати троянду до морозних днів ще влітку, тоді зимою для вас майже не залишиться роботи. Так-так, у цьому випадку прислів’я «Готуй сани влітку» буде дуже доречним. Що робити?

Щоб троянди вдало перезимували, необхідно звернути увагу на наступне:

  • дати рослині підготуватися до зими;
  • обробити кущі перед холодами;
  • якісно замульчувати землю;
  • надійно накрити квіти.

Найперше, обираємо правильне місце для посадки. Ділянки з застоєм води та місця, де гуляють протяги категорично не рекомендуємо для висадки троянд. Їм навіть улітку буде тут некомфортно, що вже говорити про зиму. Якщо ландшафтний дизайн дозволяє, то краще садити троянди групами. Так їх буде легше захищати від зимових неприємностей.

Тепер щодо задач, які стоять перед нами. Основна – це дати можливість рослині накопичити достатньо сил, щоб протистояти негативним впливам навколишнього середовища зимою. Якщо рослина буде активно квітнути та випускати нові пагони до пізньої осені, це, безумовно, ослабить її. Тому троянду з кінця літа треба потроху готувати до зимової сплячки. Для цього суттєво скорочуємо або й зовсім припиняємо полив. Атмосферної вологи для підтримання життєдіяльності буде цілком достатньо.

У цей період необхідно зовсім відмовитися від добрив, до складу яких входить азот. Він є стимулятором росту, а восени троянді аж ніяк не потрібно витрачати на це свої сили. Проте є сенс внести фосфатно-калійні добрива. Калій сприятиме відкладенню корисних речовин у стеблах та кореневій системі рослини.

Обрізати чи ні трояндові кущі на зиму?

Більшість спеціалістів схиляється до весняної обрізки. Восени, коли ще досить тепло, рослина сприймає обрізку як привід до подальшого нарощування гілок, зеленої маси та продовження цвітіння. Аналогічно троянда реагує на активне зрізання квітів. З середини вересня цього вже бажано не робити, навіть з пізніми сортами. Нехай квітка зав’яне на кущі – це буде своєрідним сигналом до закінчення сезону цвітіння.

Плавне сповільнення вегетаційних процесів дозволить не виснажувати троянду перед настанням холодів і допоможе накопичити достатню кількість поживних речовин. Щоб попередити процеси гниття, краще акуратно обібрати з куща зів’яле листя і спалити його. Звичайно, потрібно також обережно видалити пошкоджені стебла, але робити це якнайскоріше, на початку осені.

Найкращі методи мульчування та накриття троянд на зиму

Кущі добре замульчувати піском або прикрити гілками хвойних дерев. До цього часу ведуться суперечки, добре чи ні мульчувати троянди торфом або пиломатеріалами. З одного боку, це корисні для куща речовини. Проте вони можуть заледеніти зимою і створити такий собі щит, який перешкоджатиме вчасному прогріванню землі під трояндою. З цих причин ми не можемо рекомендувати таке мульчування. Нагортати попід кущ забагато землі також не потрібно. Важливо лише прикрити місце підвою, щоб він часом не змерз.

Усі троянди рекомендується накривати на зиму. Робити це потрібно тоді, коли встановиться стійка прохолодна погода. Накриття при теплі може спровокувати грибкові інфекції, а також рослина не загартується як слід і не буде повністю готова до морозів. Щоб убезпечити троянду від захворювань, садівники рекомендують пізньої осені обприскати кущ залізним або мідним купоросом.

Найкращим способом вважається повітряно-сухий спосіб накриття – це коли для рослини будується спеціальний навіс, що здатен витримати сніг. Його конструкція проста – навколо куща встановлюють стовпчики, на яких розміщують фанерний щит або інший подібний «дах». Зверху все добре накривається поліетиленом. Всередині такого «будиночка» троянда дихає і, водночас, є надійно захищеною від морозу та вітру Перевагою такої конструкції є також те, що з потеплінням поліетилен можна частково відкривати і поступово будити нашу сплячу красуню. Такий спосіб є найкращим, хоча і потребує деяких сил та матеріалів. Часто садівники просто закутують кущ папером, утеплюючи зверху поліетиленом або накривають відповідного розміру картонними ящиками.

Варто докласти зусиль до зимового захисту троянди, бо якщо квітка перемерзне, то може в кращому випадку виродитися у шипшину, а у гіршому – взагалі загинути. Якщо ви зробите усе як слід, то ваша улюблениця і в подальшому буде радувати вас гарним ростом та прекрасними квітами.