Головна Цікаво Хропіння: чи потрібно з тим боротися

Хропіння: чи потрібно з тим боротися

170
0

Хропіння – одне з найбільш неприємних нічних розладів. Поруч з хропе людиною важко провести ніч в спокої. А сам страждає отримує, крім звукового феномена, ще й погіршення самопочуття. Однак цей фактор далеко не кожного змушує звернутися до лікаря. Але хропіння можна і потрібно лікувати. Головне зрозуміти, що це необхідно.

Які причини розладу? Чи бувають наслідки? І де лікувати?

Що таке хропіння: додаткові ускладнення

Цей звуковий феномен викликається труднощами проходження повітряних потоків через верхні дихальні шляхи. Хропіння виникає через вібрації розслаблених м’яких тканин глотки і гортані.

Крім самого звукового феномена, може виникнути інше неприємне розлад – апное. Це нічні зупинки дихання, що супроводжують поверхневий сон. Синдром обструктивного апное – більш серйозний фактор, який не можна упускати з уваги і обов’язково звернутися до лікаря.

Причини виникнення

Причинами виникнення звуку є анатомічні особливості будови людини. Серед них можуть бути викривлена ​​носова перегородка, наявність поліпів і збільшених мигдаликів, збільшене небо і розрослися бічні стінки глотки. Крім цього, ЛОР-захворювання, неврологічні патології і ожиріння складають неповний перелік джерел збоїв в ритмі дихання.

Причини хропіння можуть бути і більш банальними. Людина, рясно вечеряти на ніч або сплячий в неправильному положенні, найчастіше хропе.

Денні наслідки порушень сну

Хропе людина неусвідомлено, але часто прокидається. При цьому фаза глибокого сну частіше за все не настає. Повного розслаблення і відновлення організму не відбувається.

Це призводить до того, що вдень людина відчуває сонливість, млявість і дратівливість. Тривалий період в такому стані цілком може привести до коливань артеріального тиску і іншим збоїв. У таких випадках просто необхідно починати лікування хропіння. Детальніше на https://ukrtelemed.com/lechenie-hrapa/.

Але, як відомо, хропуть не чують власних звуків. Тому в більшості випадків звернення до лікаря не відбувається.

Куди звернутися за допомогою?

Якщо все ж людина, що хропе усвідомив, що проблема є і її потрібно вирішити, найкраще звернутися в клініку сну. Медичні центри такого роду мають у своєму розпорядженні необхідним обладнанням для діагностики сну. Прийом в них здійснюють лікарі-сомнологи, які зможуть переконати, що лікування хропіння – це необхідний і не найскладніший процес.