Що собою представляє коротка вуздечка
Коротка вуздечка у чоловіків – це вроджений патологічний стан статевого члена, при якому розмір поздовжньої складки між голівкою органа і крайньою плоттю недостатній для нормального оголення голівки. Це заважає повноцінному інтимному життю, тому що у процесі виникають больові відчуття, ерекція може бути недостатньою.
Чому виникає патологія
Здебільшого коротка вуздечка є вродженим станом, який за статистикою діагностують у трьох відсотків чоловіків. Фімоз (недостатнє оголення голівки) є характерним для багатьох малюків при народженні, але з часом проблема нормалізується самостійно. До патології можуть призводити і набуті чинники:
- хронічні інфекції статевого органа;
- травмування або опіки пеніса;
- носіння вузької білизни, що натирає голівку члена;
- цукровий діабет, що призводить до уповільненої регенерації клітин.
Які симптоматичні прояви патології
Чоловікам коротка вуздечка члену починає заважати у дорослому віці з початком статевого життя. Вона проявляється наступними симптомами:
- больові відчуття при ерекції;
- викривлення статевого органа;
- пришвидшена еякуляція;
- запальні процеси.
Ці проблеми призводять до психологічних проблем у чоловіка, який не може нормально провести статевий акт та задовільнити жінку. Якщо ігнорувати проблему, то може навіть відбутися розрив поздовжньої складки з сильним крововиливом. Тому потрібне лікування.
Як діагностують патологію
Чоловікові дуже легко самостійно виявити коротку вуздечку за зазначеною вище симптоматикою. При виникненні больових відчуттів необхідно терміново звернутись до лікаря-уролога. Для постановки діагнозу доктору достатньо виконати візуальне обстеження члена. Ніяких болісних діагностичних процедур виконувати не будуть.
Як проходить лікування
Не існує консервативних шляхів лікування, тому назначають операцію. Оперативне втручання називають френулотомією і воно передбачає розсічення вуздечки з подальшою пластикою таким чином, щоб можна було безболісно оголювати голівку. Операцію виконують наступним чином:
- проведення місцевої анестезії члена;
- поперечне розтинання вуздечки скальпелем або лазером;
- поздовжнє зашивання вуздечки;
- формування нової вуздечки у випадках пізнього звернення та запущеного патологічного стану.
Френулотомія проходить дуже швидко з мінімальним дискомфортом для пацієнта. Після її виконання він може досить швидко повернутись до нормального життя. Два тижні рекомендують утриматись від статевих контактів та важких фізичних навантажень, але потім чоловік зможе відчути справжнє задоволення від сексу та назавжди забути про болісні відчуття. Це дійсно вартує того, щоб звернутись до лікаря. Затягування з цим призводить до посилення проблем.
Джерело: сайт bilyak.com.ua.