Головна Цікаво На честь першого підняття національного прапора

На честь першого підняття національного прапора

296
0

Львів’янин Ярослав Козак 12 березня розпочав тривалий пробіг на честь 30-річчя із дня підняття українського прапора у Львові.

 Марафонець має на меті пробігти 747 км за 234 дні і завершити акцію до 3 квітня. Саме в цей день, 30 років тому, активісти-рухівці підняли синьо-жовтий стяг на львівській ратуші.  Окрім інформування про історичну подію, акція має на меті ще й популяризацію історії походження і використання українського національного синьо-жовтого прапора, пропаганду здорового способу життя і оздоровчого бігу, а також збір коштів на лікування бійців ООС. Сам біг пролягатиме автошляхами 13 районів.

13 березня шлях п. Ярослава проліг  дорогами Жовківщи-ни. Його радо зустрічали жителі Малехова, Дублян, Грибовичів, Зашкова, Куликова і, звичайно, Жовкви. У місті він зустрівся з очільником району Романом Черніховським, а також з керівниками спортивних підрозділів. Його енергії, бажанню, витримці, а особливо рішучості у досягненні мети можна позаздрити. У свої 64 роки Ярослав Козак почувається, як 18-річний юнак.

Як  зазначив бігун, він усе життя займався спортом. Щоденно тренувався. Пробіжка — замість кави. Корисно для здоров’я. Коли його спитали, чи не важко бігти з прапором, відповідь була такою: “Ви розумієте, з прапором набагато легше бігти, ніж так”. На цей марафон його благословив отець-капелан Полікарп із гарнізонного храму Петра і Павла у м. Львові.

Організатори пробігу — Львівська міська рада, управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА, федерація легкої атлетики Львівської області, ініціативна група Львівських міських депутатів 1-го демократичного скликання, ОО Народного Руху України. Саме за ініціативи голови Жовківської РО НРУ Віктора Марушка громада с. Добросина мала можливість зустрітися та поспілкуватися з Ярославом Козаком. Ця зупинка не була передбачена в маршруті, але бігун зробив виняток для добросинців. Окрім спілкування, охочі мешканці ще й зробили світлини на пам’ять, а також внесли свою лепту у збір коштів для лікування бійців ООС.

Далі пан Ярослав продовжив свій забіг до Рави-Руської. Наступного дня він вирушив до Белза.

Зоряна ГУМНИЦЬКА