Головна Цікаво На Жовківщині народився відомий спортсмен-легкоатлет Тарас Сало

На Жовківщині народився відомий спортсмен-легкоатлет Тарас Сало

1952
0

«Легка атлетика — найдоступніший вид спорту…»

Українці — нація всебічно талановита. Саме звідси беруть початок відомі поети, співаки, спортсмени… Багата такими людьми і Жовківщина. Тут, на теренах нашого району, народився відомий спортсмен-легкоатлет Тарас САЛО, який неодноразово представляв не лише Львівську область, а й Україну у закордонних змаганнях.

— Пане Тарасе, знаємо, що Ви є вихідцем із Жовківщини. Розкажіть, будь ласка, де пройшло Ваше дитинство?

— Я виріс у смт. Магерові, там ходив у садок та школу, а літні і
зимові  канікули проводив у селі Городжеві, на Поріцьках, у бабусі.

— Чому захопились саме легкою атлетикою? Коли це сталося?

— Легка атлетика — це найдоступніший вид спорту: потрібні зручне взуття, спортивний одяг і, виходячи з дому, біжиш у будь-якому напрямку.

У шкільному віці (6-7 клас) почав ранкові пробіжки (3-4 км), а на
вихідні я біг із Магерова до Поріцьків (6 км). Це був початок моєї спортивної кар’єри.

Біг на довгі дистанції дає можливість боротися не тільки з суперниками, але і з самим собою. Марафон (42 км 195 м) — це боротьба з фізичною і психологічною втомою. Сьогодні треную любителів бігу, які ставлять собі за ціль пробігти марафон.

— Ви неодноразово показували найкращі результати. Поділіться враженнями від перемог.

— До Краківського марафону підготовка тривала 4 місяці, з них 1 місяць — у гірській місцевості, на висоті 1400 м над рівнем моря. Тижневий тренувальний об’єм складав 200-210 км (в середньому 30 км у день). Правильно спланована підготовка дала позитивний результат.

Щодо Тернопільського півмарафону, то частина маршруту проходила навколо озера, а інша — парковою зоною. Це був мій третій пів марафон упродовж місяця (Ужгород-Перечин, Львівський, Тернопільський). На всіх цих забігах я перемагав.

У Львівському півмарафоні в мене була велика мотивація. По-перше, це рідне місто, по-друге, мене підтримували рідні і друзі. У Львові — один із найважчих забігів в Україні (підйоми, спуски, бруківка). Тому під час підготовки більшу частину приділив силовим тренуванням.

— Як ставляться до Вашого захоплення рідні?

— Найважливішу роль в спортивній кар’єрі відіграли мої батьки. Завжди буду вдячним їм за моральну підтримку. Мотиваторами для мене є мої діти, заради них планую продовжувати тренуватись і показувати високі результати.

— Щиро дякую за розмову.

Уляна КОПОТЬ