Головна Цікаво Напередодні виборів нагадуємо: завтра – «день тиші»

Напередодні виборів нагадуємо: завтра – «день тиші»

199
0

Сьогодні – остання п’ятниця перед днем волевиявлення українців на дострокових парламентських виборах, що відбудуться 21 липня, а отже, останній день, коли дозволена передвиборна агітація.

У суботу, 20 липня, наступає день тиші, коли заборонена будь-яка політична агітація.

«Кандидати в депутати мають право розпочати свою передвиборчу агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування», — йдеться в законі «Про вибори народних депутатів України».

Від 00:00 20 липня в Україні розпочнеться «день тиші» перед виборами до парламенту. Цілу добу, відповідно до закону, заборонена будь-яка агітація за кандидатів, відео- та аудіоролики, публікація соціологічних опитувань, а всю зовнішню рекламу — борди, банери, сітілайти та листівки в громадських місцях — зобов’язані демонтувати служби місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування..

У разі порушення Центральна виборча комісія виносить попередження кандидату або партії, яка його висунула, і може скасувати реєстрацію претендента.