Головна Цікаво Не стати жертвою шахраїв

Не стати жертвою шахраїв

222
0

Працівники правоохоронних органів, засоби масової інформації часто попереджають про лжероботодавців, які обіцяють золоті гори при офіційному працевлаштуванні — соціальні гарантії, високооплачувану роботу. У нинішній економічно складний час у державі люди шукають хоч якоїсь копійчини заробітку, а тому наївно вірять у райдужні перспективи працедавців. У пошуках робочого місця наші громадяни довіряють «агентствам» і «агентам» сумнівної репутації на ринку зайнятості, а окрім того поспішають оплачувати послуги «офіційного працевлаштування».

З такою «перспективою» нещодавно зіштовхнувся мій племінник, прочитавши оголошення у нашій районній газеті про терміновий набір на роботу у Польщі. (Таке ж оголошення було надруковане й в інших газетах). Рекламодавці так щедро запропонували усі гарантії працевлаштування і ще й великий перелік спеціальностей, що важко їм не повірити. Любомира цікавили будівельно-ремонтні роботи (такі він виконує у нас). Як з’ясувалося,  за відкриття візи  і за офіційне працевлаштування  треба наперед заплатити половину суми, а це дві з половиною тисячі гривень,  на вказаний рахунок у банку. Ані місця знаходження агенції з працевлаштування, ані якоїсь іншої інформації додатково не надали.

Тож після повідомлення із підозрілими працедавцями вирішую й сама зателефонувати за вказаним номером телефону. За першим разом відповіді, на жаль, не отримала. Проте привітна жінка, яка представилась Ніною, згодом передзвонила сама. Я розповіла, що шукаю роботу за кордоном, маю закордонний паспорт і візу. Пані Ніна хотіла пересвідчитись, чи дійсно їм підійде моя віза, бо потрібно категорію D, тобто робочу візу. У разі надання допомоги з відкриття візи їх послуги коштуватиме 3 тисячі гривень. Це зараз дуже проблемно, і на чергу записують аж на вересень. За підбір вакансії треба заплатити ще 2 тисячі гривень. Мені люб’язно запропонували працевлаштуватись на збирання помідорів у теплиці. Ніби не важка, але й оплачувана робота — 8 злотих за годину. (Якщо робочий день у службовців 8 годин, то вони б за оплатою навіть недипломованого спеціаліста мали б заробити 64 злотих за день, а це за нинішнім курсом приблизно 350 гривень. За 21 робочий день — 7 тисяч 350 гривень. Таку заробітну плату у нас ще треба пошукати). Окрім роботи із офіційним працевлаштуванням і записом у трудову книжку, сплатою податків роботодавці обіцяли і проживання. Проїзд і харчування уже треба оплачувати самому.

Я подякувала за пропоновану роботу й пообіцяла передзвонити, як «пораджусь» із чоловіком. Але якось закрутилась і забула надати відповідь. Через два тижні пані Ніна сама передзвонила, незважаючи на неабиякий попит, з її слів,  на пропоновані вакансії. Мій агент з працевлаштування на завершення телефонної розмови  ввічливо попросила й надалі звертатися до неї за допомогою.

Уляна Лащівська.

Від редакції. Радимо у пошуках роботи, навіть за будь-яких пропозицій й «обіцянок», бути дуже пильними. Обумовте з працедавцем усі нюанси, не соромтесь отримати відповіді на свої запитання, і, головне, не поспішайте платити авансом за його «послуги». Зі слів людей, які уже працюють у сусідній державі, нині особливий попит на робочі місця, зокрема й у сільському господарстві.  Через великий наплив гастарбайтерів у Польщі попит на робочі місця перевищує пропозицію. Тому й роботодавці навіть зменшили оплату.