Головна Цікаво Оформлення персоналу охоронної компанії

Оформлення персоналу охоронної компанії

281
0

Специфіка охоронної діяльності обумовлює потребу мати компетентних і надійних працівників. Тому вітчизняне законодавство закріпило особливі вимоги стосовно персоналу охорони.

Перш за все, працівник має бути повнолітнім (не менше 18 років) громадянином України, що підтверджується копією паспорта, та мати повну середню освіту. Також працівник повинен не мати обмежень за станом здоров’я, що підтверджується довідкою з медичного закладу. Працевлаштування відбувається виключно на підставі трудового договору.

Працівники мають бути психічно здоровими, не мати алкогольної та наркотичної залежності, а також не мати судимості за скоєння умисних злочинів. Якщо така судимість і була в минулому, вона має бути знята чи погашена.

Вищеназвані факти підтверджуються, відповідно:

1) сертифікатом про проходження обов’язкових попереднього та періодичного психіатричного огляду, яка видається лікарем – психіатром;

2) сертифікатом про проходження наркологічного огляду, яка видається лікарем – наркологом;

3) довідкою про відсутність судимості, яка видається МВС.

Згідно кваліфікаційних вимог існують чотири розряди охоронників. Чим вище розряд, тим більшою вважається професійність такого працівника і тим більший той перелік об’єктів, на яких він може бути задіяний. Для першого розряду це об’єкти з низьким ступенем ризику, другого – вже і з середнім, а третього і четвертого – і з високим.

Вимогами для отримання першого розряду є, альтернативно:

1) професійно-технічна освіта;

2) професійна підготовка на виробництві;

3) один рік стажу у охоронній професії, роботі із захисту громадського порядку чи боротьбі зі злочинністю.

Для отримання кожного наступного розряду необхідно мати один рік стажу роботи охоронником попереднього розряду. Альтернативно можна мати стаж у охоронній професії, роботі із захисту громадського порядку чи боротьбі зі злочинністю. Для другого розряду це два роки, для третього – три, для четвертого – чотири.

У штаті кожної охоронної компанії має бути фахівець з організації заходів охорони. Виняток становлять фізичні особи-підприємці, чий освітній і кваліфікаційний рівень дозволяє їм бути таким фахівцем самостійно.

До вищезгаданого фахівця встановлюються особливі вимоги. Суть цих вимог зводиться до того, щоб мати вищу освіту та три роки стажу роботи на офіцерських посадах у правоохоронній чи воєнній сфері або у начальницькому складі охоронної компанії. Більш детально з даними вимогами можна ознайомитися, прочитавши пункт 14 Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 року № 960.

Юристи компанії OGP звертають Вашу увагу на те, що охоронна діяльність здійснюється на підставі ліцензії. Зазначені вище вимоги до працівників є одночасно частиною ліцензійних вимог, їх невиконання може призвести до негативних наслідків, аж до анулювання ліцензії.

Підготовлено юристами OGP.UA