Головна Цікаво Особливості та технології будови цегляних будинків

Особливості та технології будови цегляних будинків

381
0

Інноваційні технології зведення житла з цегли, фактично не мають ніяких відмінностей від стародавніх: будівельники також викладають рівні ряди, шар за шаром створюючи стіни. Незначно змінилася і сама форма цегли, виникли великоформатні блоки, ланкова конструкція, використані нові матеріали для виробництва. Виробники провели ряд удосконалень, процес напоготові став швидше, властивості покращилися, проте в іншому нинішні цегляні будівлі відрізняється від столітніх будівель лише стилем. Обрати будь-який матеріал для зведення вашої будівлі і отримати консультацію менеджерів можна сайті Екокерам.

Відсоток зведення осель з цегли, в даний час помітно скоротився. Обумовлено це високими цінами і тривалістю робіт. На зведення багатоповерхового будинку (10-18 поверхів) йде 1,5-2 роки. Це на 30% більше, ніж піде на будівництво монолітних систем і на 50% більше панельних.

Сучасні багатоповерхівки з цегли можна віднести до сектору преміум-житла.Головною перевагою цегляних будівель є здатність надовго утримувати тепло всередині приміщення. Не менш важливим є те, що цегла не піддається гниттю і не горить.Існують і недоліки, головний – це ціна. Тяжкість матеріалу. Гігроскопічність – воду цегла вбирає як губка, щоб вогкість не накопичувати потрібно постійне опалення. Потреба в обробці – ще один основний недолік. Найчастіше стіни покриваються цементним розчином, так як у нього висока теплопровідність, будинок віддає близько третини свого тепла.

Цегла ділиться на кілька видів:

Керамічні блоки – виготовлений з червоної глини. Використовується в закладці несучих стін, міжкімнатних перегородок, облаштування фундаменту;

• Силікатна – зроблений з суміші вапна і піску;

• Клінкерна – виготовлений з тугоплавких глин. Має велику стійкість до впливу солей і лугів, низьким влагопоглощенієм і високою морозостійкістю. Тому застосовується в облаштуванні фасадів і викладенні доріжок.

Цікавий факт-взимку житла з цегли не будують.

Фундамент.

Для побудови міцних стін буде потрібно надійний фундамент – основа будинку зобов’язана витримати тягар будівельного каменю, залізобетонних склепінь, покрівлі. Різновиди призначені для неважких деревних і каркасних будинків не підійдуть. Мінімум потрібен стрічковий фундамент на достатній глибині. Перед створенням конструкції проводиться геологічні та геодезичні аналізи місцевості. підсумок вивчень — чітко визначить відповідний вид фундаменту і несучої конструкції.

Стіни.

Гідроізоляція встановлюється перед закладкою першого ряду, у вигляді бітумної захисту на 10 сантиметрів ширше майбутньої стіни. Якщо потрібно, перед монтажем рівняють підставу, щоб максимальне відхилення горизонтального рівня не перевищувало 20 міліметрів.

Цеглу можна укладати декількома способами:

• 4 цегли – стандартна і найпростіша кладка.Стіни будуть володіти хорошими ізоляційними якостями;

• Колодязь – дозволяє зробити додатковий повітряний шар, шляхом створення великих проміжків між цеглинами;

• Полегшений – зводяться зовнішні стіни, а між ними простір заповнюється цементом. На відміну від повністю цегляної, така конструкція дешевше і легше.

Укладання починається з кутів несучих стін, потім натягується шпагат, за яким відбувається вирівнювання горизонтальних рядів. Роботи з викладення повинні починатися спочатку з зовнішнього боку. Кожен 4 -5 ряд потрібно посилити арматурної сіткою з прутами. Оптимальна відстань між рядами 12 міліметрів. Якщо потрібен шар утеплювача, то його встановлюють із зовнішнього боку стін.Віконні і дверні отвори.

Дверні та віконні рами монтуються відразу під час будівництва, залишають отвори необхідного розміру, після того як ряди досягли необхідної висоти встановлюють перемички з заліза, дерева або бетону.

Покрівля.

У більшості проектів використовують звичайну двосхилий, односхилий або плоску покрівлю.Останній етап.Після закінчення всіх монтажних робіт, переходять до внутрішнього оздоблення, встановлюються вікна та двері, трубна розводка, електрику, комунікації і т.д. Для зовнішньої обробки будівель з цегли добре підходить сайдинг, штукатурка або вагонку, дошку.