Головна Цікаво Порівняння експлуатаційних властивостей топки та камінів

Порівняння експлуатаційних властивостей топки та камінів

276
0

Власники помешкань використовують будь-яку можливість для того, щоб стати володарем справжньої камінної зони з усіма її атрибутами. Благо, що зробити це можна навіть в багатоповерхівці – потрібно тільки вірно вибрати конструкцію, яка відповідала б експлуатаційним вимогам, що пред’являються до конкретного типу приміщень.

Камін: переваги і недоліки класичного варіанту

Камін, або як його визначають, – відкрите підлогове вогнище, використовувався європейцями, і до нас прийшов лише в XIII столітті. Сучасний вигляд і візуально, і конструкційно істотно відрізняється від старовинних топок, але, як і раніше, ми цінуємо каміни за тепло і затишок, який приносить у будинок вигляд відкритого вогню. Камін в інтер’єрі – це стиль, престиж і комфортність житла. Не дивлячись на низький ККД (10-15%), каміни залишаються бажаними спорудами в кожному будинку, але, на жаль, облаштування повноцінного каміна в квартирі практично неможливо.

Щоб наявність каміна не принесла розчарувань, планувати його будівництво потрібно ще на етапі проектування будинку. Розрахунок обсягу топки залежить від кубатури приміщення, а потім проводяться обчислення, що визначають параметри перетину димоходу. При якісному проектуванні, професійній кладці, своєчасному догляді, чищення від сажі та інших продуктів горіння, термін служби каміна практично не обмежений. У той же час, активна експлуатація і коливання температури призводять до руйнування топки і димаря. Їх ремонт та відновлення – процес не швидкий і обійдеться він не дешево.

Камінні топки

В якості рівноцінної, а в деяких моментах і кращої альтернативи камінів все частіше використовуються камінні топки, що комплектуються сендвіч-димоходами. Їх переваги:

  • монтаж в будинках, що введені в експлуатацію;
  • величезний вибір конфігурацій камінних топок – кутові, пристінні, вбудовані, «острова» та інші;
  • можливість вибору відкритих і закритих варіантів топок;
  • сталеві і чавунні топки мають найрізноманітніші обсяги;
  • високий ККД;
  • відмінні декоративні якості.

Крім того, камінні топки не вимагають облаштування фундаменту, монтуються швидко і просто.

Каміни для квартири

Квартири в багатоповерхівках не дарма прозвали «шпаківнями», «кам’яними мішками». Ці терміни цілком характеризують недоліки такого житла, але мегаполіси і великі міста обласних, районних центрів орієнтовані саме на багатоквартирні будинки. До недавнього часу затишок в них можна було забезпечити лише якісним ремонтом, зручними м’якими меблями і приємним текстилем. Але сучасні технології дозволили облаштувати каміни, які цілком можуть стати альтернативою для громіздкої споруди, конструкція якої ніяк не вписується в стандартне планування приміщень ні технічно, ні з точки зору правил пожежної безпеки. Проте вже зараз у власників квартир є вибір. На ринку представлені камінні топки, які цілком можуть зайняти місце в будь-якій квартирі. Це:

  • газові;
  • електричні;
  • на біопаливі.

Кожен з цих варіантів, при дотриманні певних умов, може встановлюватися в квартирах. Найменше проблем з монтажем у електро- і біокамінів. В першому випадку достатньо провести окрему лінію електроживлення з автоматом захисту, в другому – все ще простіше: треба визначитись з місцем, де вогонь буде виглядати максимально привабливо, і гармонійно вписувався в інтер’єр кімнати. Що стосується газових камінів, то в цьому разі важливо отримати дозвіл газових служб на підключення пристрою, а також професійно здійснити монтаж газового обладнання.