Головна Цікаво Про методи з’єднання арматури: які бувають

Про методи з’єднання арматури: які бувають

30
0

Ще з давніх часів конструкції будівель додатково посилювали металом. І сьогодні жодне капітальне будівництво неможливо уявити без армованих стрижнів. Міцність арматури безпосередньо залежить від марки сталі, діаметра й форми поперечного перерізу, способу виготовлення та фінішної обробки. Але якими б міцними не були армовані стрижні, вони повинні бути з’єднані між собою. І чим краще з’єднання, тим надійнішою буде конструкція. Існує багато способів з’єднання арматури, але далі ми розглянемо основні:

  • метод механічного з’єднання;
  • стикування внапуск;
  • метод зварювання.

Механічний метод з’єднання

Роботи зі з’єднання механічним методом повинні виконуватися двома людьми одночасно за допомогою гідравлічного преса. До основи металевого стрижня прикладається втулка, відбувається стиснення, а потім в неї вставляється кінець іншого стрижня і повторно стискається. Цей метод з’єднання відрізняється низьким відсотком втрати матеріалу. Крім того, таке армування, як правило, не вимагає спеціальних навичок та займає менше часу, ніж зварювання. Встановлювати арматурні стрижні для стикування механічного типу можлива при будь-яких погодних умовах без шкоди для міцності елементів, що з’єднуються.

Стикування внапуск

Використовують цей тип з’єднання арматури в ситуаціях, коли зварювання неможливе. Він має значні втрати матеріалу – близько 27%, що пов’язано з самим напуском. Цей технічний нюанс необхідно обов’язково враховувати при розрахунку кількості стрижнів для конструкції. Фіксація стрижня здійснюється за допомогою спеціального в’язального пістолета, ніжок і гачків, що значно здешевлює монтаж.

Метод зварювання

Найбільш поширеним методом, застосовуваним в будівництві, є дуговий метод зварювання. З його допомогою з’єднуються горизонтальні та вертикальні елементи конструкції. Існує кілька способів з’єднання арматури дуговим методом зварювання, кожен з яких має свої нюанси. Точкове зварювання застосовується в місцях хрестоподібних стиків з використанням формотворчих елементів. Багатошаровий – використовується для з’єднання вертикальних елементів. У цьому методі головне – правильно підібраний електрод. Шви подовженого типу можуть бути однопрохідними та багатопрохідними, в залежності від товщини металу. Цей тип зварювання може бути використаний для будь-якої частини конструкції.

З’єднання металевих конструкцій зварюванням займає більше часу, ніж інші види з’єднання, але забезпечує досить міцну конструкцію при будь-яких умовах.

Кожен тип з’єднання має як переваги, так і недоліки. Тому в конкретній ситуації спосіб монтажу повинен бути індивідуальним, але з урахуванням технічних вимог.

Джерело: https://mtomd.info/archives/4302