Головна Цікаво Професія продавця

Професія продавця

655
0

Найважливішою економічною сферою економіки вважається торгівля. У ній задіяна велика кількість працівників. Значна частина цих людей є продавцями, які пропонують різноманітні послуги і товари. Продавці працюють в торгових центрах, на ринках, в супермаркетах, бутіках і ін. В останні роки з’явилися і онлайн-магазини в інтернеті.

Продавець давно перестав бути вузькопрофільним фахівцем, що змінює товари на грошові знаки. Сучасні працівники цієї професії надають більш широкий ряд послуг покупцям і виконують дуже багато функцій, крім безпосередніх продажів. Вакансії продавця є лідерами сайтів з пошуку роботи та працівників.

спеціалізації продавців

Працівник невеликого магазину або відділу застосовує різні типи взаємодії з покупцем: рекомендація і підбір товару, продаж, прийом оплати тощо. У торговому центрі або супермаркеті ситуація інша. Тому в професії відбувся поділ обов’язків. Виникли більш вузькопрофільні спеціальності, залежні як від видів товарів, так і від виконуваних продавцем функцій. Виділяють такі спеціальності:

Продавець продовольчих товарів має справу з харчовою продукцією.
Продавець непродовольчих товарів працює з нехарчовими товарами різних категорій: техніка, побутова хімія, одяг, парфумерія, канцелярія і т. Д.
Продавець-консультант повинен орієнтуватися в асортименті, знати характеристики і властивості пропонованої продукції, давати рекомендації щодо запитів покупця, допомагати з вибором найбільш відповідного варіанту з можливих присутніх товарів.
Продавець-касир здійснює прийом грошей і відпустку товарів, перебуваючи у касового апарату. Він може працювати як з готівкою, так і з банківськими картами. Його завдання – оформити покупку, видавши чек і здачу при необхідності, а ще стежити за актуальністю цінників і термінами придатності продуктів.
Контролер-касир вивчає купівельний попит в торговому залі, стежить за наявністю асортименту, становить звітні відомості. Може працювати на касі.

Всі ці спеціалізації не вимагають тривалої підготовки або навчання, іноді для отримання роботи досить пройти стажування. Але при виконанні обов’язків в будь-який з цих категорій будуть потрібні уважність, стресостійкість, комунікабельність, відповідальність, вміння вести важливий діалог і самовладання.

Плюси і мінуси

Як і у кожної спеціальності, у професії продавця теж є як плюси, так і мінуси. Плюсами вважають велику затребуваність даної вакансії, можливість вибрати роботу недалеко від місця проживання, гнучкий графік. Мінуси – це моральне навантаження, необхідність постійного спілкування, робота на ногах, жорсткий контроль з боку адміністрації. Кар’єрне зростання не завжди можливий, але при великому бажанні і особистісних характеристиках просування по службі трапляються.