Головна Цікаво Прості правила для продовження терміну служби тягових АКБ

Прості правила для продовження терміну служби тягових АКБ

21
0

Складські тягачі, електроштабелери, річтраки, електричні візки — всередині кожного виду складської техніки міститься тяговий акумулятор. Він є одним із найважливіших компонентів обладнання, адже забезпечує його життєдіяльність. Однак для надійної та довгої експлуатації АКБ необхідно правильно обслуговувати. І в цій статті ми розглянемо, як правильно обслуговувати тягові акумулятори складської техніки.

Типи АКБ та частота обслуговування

Сучасні навантажувачі здебільшого мають один із таких типів акумуляторних батарей:

  • Свинцево-кислотні — традиційні акумулятори, які є найдоступнішим варіантом;
  • Гелеві — прості в обслуговуванні та не виділяють водень під час експлуатації;
  • Літій-іонні — швидко заряджаються та не втрачають ємність від неповних циклів заряду/розряду.

Кожен із них потребує різного обслуговування та використання в умовах, які відповідають технічним характеристикам АКБ. Водночас для продовження життя батарей можна дотримуватися простих універсальних рекомендацій:

  • Щодня контролювати рівень електроліту та заряджати обладнання;
  • Щотижня чистити батареї, вирівнювати рівень заряду та перевіряти розбіжності із нормами;
  • Щорічно перевіряти опір на АКБ та корпусі обладнання (мінімум 50 Ом на 1 В).

Чистити акумулятор треба через можливий витік електроліту, який відбувається під час зарядки та може спричинити підвищення саморозряду АКБ.

Основні правила експлуатації тягових АКБ

Всередині тягових батарей міститься електроліт. Це розчин, який розщеплює воду на кисень та водень при проходженні заряду. Рівень електроліту необхідно контролювати та періодично доливати дистильовану воду, що продовжить термін роботи батареї. Водночас категорично не можна доливати в батареї звичайну воду, адже вона може призвести до корозії та вивести їх із ладу.

Також не можна залишати батарею розрядженою впродовж довгого часу та перевищувати рекомендовану глибину розряду. Наприклад, для гелевих акумуляторів вона складає 60%, а літій-іонних — 80–90%.Тут є одразу 2 ризики:

  • у розрядженій батареї відбувається сульфатизація пластин, що зменшує її ємність;
  • перевищення рекомендованої глибини розряду може призвести до зменшення ресурсу АКБ та її перегрівом.

Тягові батареї здебільшого потребують зберігання в окремому приміщенні із вентиляцією. Також варто слідкувати за правильністю їхньої зарядки: рівнем напруги, перезарядом тощо. Дотримуючись цих правил можна суттєво збільшити термін служби тягових акумуляторів та безпечніше експлуатувати складську техніку. Джерело: ssk.ua