Головна Цікаво Що необхідно знати про глаукому?

Що необхідно знати про глаукому?

210
0

Орган зору – вразливий і чутливий. Ми щодня навантажуємо очі читанням, впливом електронних гаджетів, поганим освітленням. Ці навантаження в поєднанні зі змінами, які приходять з віком і спадковими особливостями призводять до різних захворювань очей, погіршення зору. Одне з найбільш небезпечних очних захворювань глаукома. В усьому світі цим захворюванням страждають близько 70 мільйонів людей. Глаукома призводить до непоправної втрати зорової функції. Як і багато інші захворювання, ця патологія в останні роки має тенденцію до помолодению, вражає людей все більш молодого віку.

Помилково думати, що якщо глаукома призводить до втрати зору, то і лікувати її не можна. Дійсно, якщо певний відсоток зору втрачений – відновити його не можна. Але зупинити процес можливо. Чим раніше це станеться, тим краще прогноз для зору. Якщо вас цікавить профілактика цієї хвороби та її виявлення на ранніх стадіях – зверніться в офтальмологічну клініку.

Чому виникає глаукома?

Якби знайшовся фахівець, який міг би сказати однозначну і точну причину глаукоми – він би вже був нагороджений Нобелівською премією. Причини цього захворювання комплексны. Розрізняють фактори ризику, які підвищують вірогідність виникнення хвороби:

обтяжена спадковість
підвищений внутрішньоочний тиск
системні судинні патології ( цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, артеріосклероз)
вік ( після 40 років)
порушення зору: короткозорість, далекозорість

Тим, хто відноситься до групи ризику, слід проходити регулярний профілактичний огляд у офтальмолога. Під час прийому, спеціаліст оглядає очне дно, вимірює поля зору, його гостроту, оцінює стан диска зорового нерва.
Як проявляється ця патологія?

Важливо вчасно звертати увагу на тривожні симптоми, при їх появі звертатися до офтальмолога без зволікань. На ранніх стадіях лікування може зберегти зір, уберегти людину від сліпоти.

Проявами глаукоми є:

виникнення своєрідного “туману” , який заступає погляд
біль в області очей, надбрівних дуг
розширене стан зіниці
набряк рогівки ока
порушення зорової функції
при погляді на джерело світла, перед очима з’являються круги веселки
почервоніння слизової оболонки ока

Не можна зволікати в такому важливому питанні, як здоров’я очей. Бережіть свій зір і насолоджуйтеся красою навколишнього світу, адже він так прекрасний.