Головна Цікаво Що то за кашель, що діти аж синіють?

Що то за кашель, що діти аж синіють?

199
0

За останні 10 років захворюваність на кашлюк в Україні зросла у п’ять разів. Понад 90 % хворих — діти віком до 17 років. Дорослі також хворіють, але у них захворювання має стертий перебіг. Небезпека полягає у тому, що заражають дітей. Через те у цивілізованих країнах світу перед тим, як у дім принесуть немовля, від кашлюку вакцинуються всі члени сім’ї, які будуть контактувати з новонародженим. Найбільше летальних випадків фіксують саме серед діток віком до двох місяців.
Нагадаємо, що наприкінці липня на Львівщині від кашлюка померла двомісячна дитина, яка підхопила інфекцію від старших дітей, які не були вакциновані від цієї недуги.

Кашлюк — гостре інфекційне захворювання з повітряним механізмом передачі. При захворюван-ні уражаються верхні дихальні шляхи із нападами спазматичного кашлю. Заразитися кашлюком можна тільки від хворої людини або бактеріоносія. Збудник передається повітряно-крапельним шляхом (через повітря). Крапельки слизу, що виділяються хворим під час дихання, чхання, кашлю поширюються на відстань 1-2 м і осідають на дихальні шляхи. Сприйнятливість до кашлюку дуже висока. Після хвороби розвивається стійкий імунітет, але інколи можливі і повторні випадки захворювання.

Підступність кашлюка у тому, що напади кашлю починаються не відразу, а десь з третього тижня хвороби, температура також не відразу підвищується, тому доволі складно відрізнити кашлюк від респіраторних захворювань.
Збудник кашлюка поширюється повітряно-крапельним шляхом, тому ймовірність зараження при контакті з хворим становить до 90 %. Кашлюк — це дуже підступне й небезпечне захворювання. Сильні спазматичні напади кашлю, які характерні для цієї недуги, можуть призвести до затримки дихання, негативно впливають вони і на серцево-судинну систему.

За даними Жовківського РВ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України», на Львівщині за 7 місяців цього року на кашлюк захворіло 166 осіб, з яких майже 95% — діти. В Жовківському районі з початку року захворіло 6 дітей, з них 3 дітей віком до 1 року, решта — до 5 років, всі ці дітки не щеплені проти кашлюка через відмову батьків від щеплень.

Серед усіх хворих 92,5% — це діти, які не мали щеплень.
Пам’ятайте, що кашлюк дуже небезпечний.

Вчасно починайте лікування, а краще зробіть щеплення!
Перше щеплення від кашлюку роблять у віці двох місяців, друге — у чотири, третє — у шість. У 18 місяців проводять ревакцинацію. Вакцина рятує від захворювання у 70-80% випадків. Якщо дитина все-таки занедужає, хвороба пройде у легкій формі. 3% хворих діток помирає. Щеплення дорослим рекомендують робити раз на десять років — так само, як щеплення від правця, дифтерії і гепатиту В.

Лікар-епідеміолог Марія СЛЮСАР.