Головна Цікаво Середня та вища освіта в Польщі для українців: як вступити?

Середня та вища освіта в Польщі для українців: як вступити?

232
0

Про освіту за кордоном мріє майже вся молодь. Це завжди цікавий досвід, не кажучи вже про отримання хорошого рівня знань та іноземного диплому. З точки зору якості навчання, ціни, територіального розташування, освіта у Польщі для українців – найкращий варіант. На сайті українсько-польського Проекту Освіта без кордонів ви знайдете велику кількість інформації щодо вступу до польських коледжів, ліцеїв, а також університетів. Багато хто не знає, що навчання в Польщі після 9 класу взагалі безкоштовно, навіть іноземцям, в тому числі й українцям. Є випадки, коли українці можуть отримати й вищу освіту зовсім безкоштовно. Ми про них обов’язково розповімо. А почнемо з переваг, які дає навчання за кордоном, а саме в одній з країн ЄС.

Переваги навчання за кордоном

Справді, переваг навчання в ЄС, у тому числі й у Польщі, чимало. Завдяки освіті в Польщі учні та студенти отримують, перш за все, якісні знання. До основних переваг також належить:

  • отримання європейського диплому;
  • можливість знайти високооплачувану роботу в ЄС, в Україні та в інших країнах світу;
  • вільне володіння іноземними мовами;
  • висока затребуваність серед роботодавців;
  • практична, а не лише теоретична підготовка під час навчання;
  • можливість проходити практику, стажуватися у провідних європейських компаніях.

Варто також додати досвід спілкування з іноземними студентами, досвід самостійного проживання за кордоном. Все це – неймовірно важливий досвід, який допоможе учню або студенту стати самостійним та цілеспрямованим, легше знайти хорошу роботу та облаштувати свій побут.

Середня освіта в Польщі

В українців також є можливість отримати середню освіту в Польщі, хоча про це знають не всі. Більш того, навчатися можна безкоштовно! Після закінчення 9-ти класів в Україні можна вступити у школу, ліцей або технікум Польщі. Безкоштовну освіту пропонують лише державні заклади. Більш того, вступних іспитів для українців при вступі не передбачено. Процедура вступу максимально проста й прозора. Учні зараховуються на основі свідоцтва про базову середню освіту. Також потрібно володіти польською мовою на комунікативному рівні.

Є й певні нюанси. Наприклад, для такого навчання у учня на території Польщі повинен бути опікун, або ж один з батьків (або обидва) повинен постійно проживати на території Польщі. Завдяки наявності такого опікуна батьки будуть впевнені, що з їх сином або донькою все гаразд. А учень зможе звернутися до свого опікуна у разі необхідності.

Триває така освіта 3-4 роки, залежно від обраного навчального закладу. Наступний крок після закінчення технікуму або ліцею – це вступ до ВНЗ.

Вища освіта

Важливо правильно обрати університет та спеціальність. Зверніть увагу на рейтинг Perspektywy, де можна побачити найкращі державні та приватні ВНЗ Польщі. Саме навчання в університетах триває 5-6 років, залежно від обраної спеціальності. Ціна навчання – в середньому, 1 тис. євро в приватних університетах і біля 2-х тис. євро в державних. На деяких спеціальностях (медичних, юридичних) ціна за навчання буде вищою. Абітурієнти можуть обирати мову навчання: польську або англійську.

Хто може навчатись безкоштовно? Та молодь, яка отримала гранти на навчання в Польщі або ж має карту поляка. Якщо у вас є карта поляка, то ви будете вступати до університетів на тих же правах, що й поляки.