Головна Цікаво Слово — лікар, слово — вбивця

Слово — лікар, слово — вбивця

384
0

Мабуть, ніхто не заперечить, що слово може водночас і вилікувати, і знищити кожного з нас. Візьмімо для прикладу лише дві фрази: «Яка ти нині весела, свіжа й радісна» та «Нині чомусь ти так погано виглядаєш». Думаю, коментувати їх не треба. Тому до мови, до слова ми повинні мати святе, побожне, світле й трепетне ставлення!

У цьому аспекті звертаємо увагу, що нецензурні, лихі слова, маються на увазі матюки, притягують зло і свідчать про неосвіченість і безкультуря людини. Лихослівя, недолугий паралітичний сленг, якийсь дикий жаргон стали звичним і буденним явищем нашого повсякдення. На жаль, нині навіть діти дошкільного віку вживають матюки. На думку вчених, руйнівна сила енергетично негативних слів прирівнюється до радіації, канцерогенів.

Є дані про такий експеримент. Над склянкою чистої води наговорювали нецензурні слова, лихословили. Потім цією водою підливали вазони. Як наслідок, квіти в’янули, а то й гинули. Подібне було з ними, коли наговорювали розмаїті негативні слова.

Стародавні китайці були переконані, що людина є величезною своєрідною батарейкою-акумулятором. Її основним джерелом є внутрішні органи. Вони передусім повинні генерувати радість, любов, добро, подяку, молитву. Коли негативна енергія (ненависть, страх, злоба, роздратування) накопичується, то у внутрішніх органах цієї батареї відбувається перегрів, і вона починає руйнувати наше тіло. Особливо прикметна у цьому аспекті вербальна (мовленнєва) діяльність. Коли з наших уст чи то час від часу, чи то систематично злітають прокльони, жахливі матюки, лайлива лексикабіологічний годинник набирає неймовірно швидких обертів: це призводить до виснаження організму, тобто до надзвичайно швидкої старості. І навпаки, китайці вважають, що людині цілком під силу омолодитися, коли її біологічний годинник піде назад.

Таке трапляється тоді, коли людина систематично, настійно і наполегливо працює над своєю мовою, над своїм мовленням. Відомо, що наше мовлення щонайтісніше пов’язується з нашим мисленням. За допомогою слова високого ґатунку, а не смертоносного матюка, ми випромінюємо лише позитивну енергію, виражаємо нашим словом вдячність Богові за все, бо лише почуття подяки розчинить усі негативні енергії. Якщо ми посилатимемо у Всесвіт словесні сигнали щастя і любові, то вони неодмінно до нас повернуться. Не буде перебільшенням порівняти очисні процедури словом із диханням, водними процедурами. Слов «мати», «любов», «квітка», «дружба», «вода», «кохання» (а їх — безліч) очищують наші почуття, зміцнюють наш імунітет, підсилюють нашу ауру.

Недарма у Святому Письмі так багато уваги відводиться людській мові й нашому слову. Людину пізнають за її словом, а гончарський виріб — за його випробуванням вогнем. Людське слово — не горобець: вилетить, то не спіймаєш. Наша мованаша духовна одіж, наше духовне обличчя, наша духовна вартість. Чистота нашого духовного здоровя безпосередньо залежить від чистоти нашого мовного простору.

Якщо наші думки, чисті, життєрадіснітіло стає здоровим, красивим і молодим. Якщо ми з любовю, позитивно налаштовані до себе, до людей і природи, то отримуємо у відповідь ще більшу позитивну енергію, тому що подібне притягує подібне. Тому колись один святий старець завжди звертався до свого співрозмовника: «Радосте моя». Вочевидь, можна собі уявити, що коїлося в душі чоловіка, який почув такі слова. Уже доведено такий факт, що кожен звук людської мови має певну кількість енергетичних балів. Найбільшезвук С. Тому вітання «Христос воскрес!», очевидно,таке компактнопотужне.

За твердженням Зиновія Бичка, члена Національної спілки журналістів України, наш Творитель дав нам два найбільші скарби — здоров’я та мову. Тож, як бачимо, можна мовою оздоровлюватися, але також можна й нищити. Іван Богослов казав, що Бог — це Любов. Мова людська має найцінніше, найвагоміше, найприємніше слово — це, без сумніву, Любов. Любімося!

Плекаймо нашу українську мову, бережімо її як найцінніший скарб нації. Збагачуймо наше мовлення заучуванням напам’ять поетичних творів, запам’ятовуванням народних приказок, прислів’їв, фразеологізмів, порівнянь, епітетів, синонімів тощо. Будьмо духовно багатими патріотами своєї землі!

Уляна Головенько