Головна Цікаво Спланували відпустку? Заплануйте вагітність!

Спланували відпустку? Заплануйте вагітність!

619
0

Як правильно готуватися до вагітності, щоб народити здорового малюка, консультує акушер-гінеколог МЦ «Боголюби» Людмила ПЕЦ.

— За скільки часу треба починати готуватися до вагітності? З чого варто почати підготовку?

— Яйцеклітина готується до запліднення приблизно три місяці. Тому й жінці треба готуватися до вагітності за три-шість місяців. Насамперед треба почати вести здоровий спосіб життя й обстежитися. Необхідно здати загальний аналіз крові та сечі, продіагностувати нирки та щитоподібну залозу. Важливо здати мазок на флору, який показує присутність патогенної мікрофлори і наявність запальних процесів. Будь-яке запальне захворювання перешкоджає вагітності.

Якщо жінка не хворіла на кір, краснуху чи вітряну віспу і працює, наприклад, у дитячому колективі, де такі захворювання є поширеними, їй рекомендовано зробити щеплення, щоб вона не захворіла під час вагітності.

— Через який період часу після проходження лікування жінці можна вагітніти?

— Це залежить від захворювання, яке лікували. Якщо це інфекційне захворювання, наприклад, хламідіоз, то через місяць після закінчення лікування треба обов’язково пройти контрольне обстеження. І тільки після цього, якщо результати аналізів добрі, жінці можна вагітніти.

— Чи є якісь препарати, вживання яких варто уникати під час підготовки до вагітності?

— Так, це ретиноїди — препарати, які широко застосовують при лікуванні акне (вугрового висипу). Ці препарати часто рекомендують жінкам косметологи, та не завжди попереджають про їхню небезпеку.

Також варто уникати вживання антибіотиків тетрациклінового ря-ду і левоміцетину. Це може призвести до негативних наслідків на ранніх стадіях вагітності, коли жінка про неї ще навіть не здогадується.

— Чи треба додатково приймати вітаміни, готуючись до вагітності?

— Нестачу кальцію, магнію, інших елементів та вітамінів мож-на компенсувати, вживаючи певні продукти, дотримуючись збалансованого харчування. А от поповнити запаси фолієвої кислоти, йоду, заліза і вітаміну Д3, вживаючи якісь продукти, майже неможливо. Тому ці речовини варто приймати додатково у вигляді препаратів.

Наприклад, вітамін Д3 відіграє важливу роль у репродукції гормонів. Його нестача може призводити до порушення менструального циклу, зменшення фертильності жінки тощо.

Щодо фолієвої кислоти (вітаміну В9), її нестача в організмі жінки під час вагітності може призвести до вад розвитку нервової трубки плода. Починати прийом препаратів фолієвої кислоти треба щонайменше за три місяці до вагітності. Рекомендована доза — 400 мкг на добу. Якщо в анамнезі жінки були викидні, у її дітей або членів сім’ї були вади розвитку нервової трубки (наприклад, «вовча паща» або «заяча губа»), дозу фолієвої кислоти варто збільшити.

У Західній Україні населення потерпає від дефіциту йоду, а це може провокувати викидні і порушення розумового розвитку дитини. Тому жінкам, які планують вагітніти, треба зробити обстеження щитоподібної залози. Для цього слід здати аналіз на тиреотропний гормон (ТТГ), який контролює функцію щитоподібної залози і першим реагує на зміни в її роботі. Перед вагітністю важливо нормалізувати рівень ТТГ й усунути дефіцит йоду в організмі.

— Підкажіть, що може допомогти жінці швидше завагітніти?

— Зараз доведене існування так званого психологічного непліддя. Жінці складніше завагітніти, коли у неї високий рівень пролактину. Це гормон, який утворюється під час лактації, а також у стресових ситуаціях, при тривалій втомі і недосипанні. Якщо жінка перебуває у постійному стресі, в організмі утворюється багато пролактину і в результаті блокується овуляція. Тому якщо жінка планує вагітність, вона має уникати стресових ситуацій, має бути спокійною, розслабленою і перебувати у комфортному середовищі.

Луцький р-н,

с. Тарасове, вул. Лісова, 1б

(між корпусом ВОКЛ і лісом)

тел.: (0332) 20-07-02

(099) 44-55-404, (067) 851-79-38

e-mail:bogolubu@gmail.com

www.bogolybu.com.ua