Головна Цікаво Володимир Лихолат подбає про вашу усмішку

Володимир Лихолат подбає про вашу усмішку

691
0

У сучасному світі дуже важливо мати красивий і доглянутий зовнішній вигляд, адже ніхто з першого погляду не закохується в наш багатий внутрішній світ. Проте ви з легкістю зможете закохати в себе кого завгодно,  якщо усміхатиметесь білосніжно-гарною усмішкою.

Останнє десятиліття принесло фундаментальні зміни в стоматологічну галузь. З’явилося нове обладнання, дизайн і функціональність якого значно спрощує процедуру стоматологічного лікування. Про різноманітність інструментарію, борів і матеріалів говорити можна нескінченно … Сьогодні люди, розуміючи, що зуби — це не тільки краса, але ще й здоров’я, продовжують ставити запитання, де знайти хорошого стоматолога?

Спробуємо сформулювати ті якості, якими повинен володіти сучасний лікар-стоматолог. Безперечно важлива висока ступінь професіоналізму лікарського такту і відповідальності, майстерність володіння необхідними навичками, постійне прагнення до самовдосконалення (лікар, так само, як і педагог, повинен вчитися все життя). Неменш важливі й особистісні якості, а саме: доброта, співчуття, упевненість у прийнятті рішень, гуманізм, освіченість у цій галузі медицини, культура мови і спілкування, толерантність і дружелюбність. Саме такими якостями й володіє лікар-стоматолог Володимир Лихолат (уродженець с. Смерекова), котрий виконує кропітку, ювелірну роботу, надає висококваліфіковану допомогу своїм пацієнтам у стоматологічній клініці м. Львова. Щодня пан Володимир приймає близько 20 пацієнтів із різноманітними проблемами. Він також лікує й дитячі зубки, хоча ця справа далеко непроста.

«Насамперед варто сказати, що лише 2 % людей, що хворіють на карієс, мають спадкову схильність, інші ж 98 % — це лише результат неправильної гігієни порожнини рота та неякісне стоматологічне лікування, — розпочав Володимир Степанович. Ще одне — це неможливість надання стоматологічних послуг вагітним, а також невиліковність пародонтиту — це більш ніж абсурдні фрази, що не мають розумного пояснення.

Досвід показує, що найчастіше пацієнти «прощаються» зі своїми зубами тільки через своє легковажне незнання того, як правильно доглядати за ротовою порожниною і, безпосередньо, за самими зубами.

Дати відповідь на всі запитання пацієнта та надати йому якісну стоматологічну допомогу можна лише за особистого спілкування.

Ще одна помилка, яку допускають пацієнти — зуб завжди легше видалити, а ніж вилікувати. Коли людина втрачає хоч один зуб, можуть виникнути проблеми зі шлунково-кишковим трактом, нервовою системою, прикусом тощо, про які пацієнт навіть не здогадується.

Зуби просто життєво необхідно чистити двічі на день, ввечері та вранці. Рухи зубної щітки також повинні бути обдумані: на верхнійщелепі вони повинні бути спрямованізверху вниз, а на нижній — знизу вгору. Чищення зубів варто закінчувати колоподібними рухами, починаючи від жувальних зубів і продовжуючи аж до різців».

Якщо ви маєте неприємний запах з рота, варто обов’язково записатися на прийом до пародонтолога, котрий за необхідності проведе курс пародонтологічного лікування або скерує до інших спеціалістів (гематолога, гастроентеролога та ін.).

«Добре, якщо пародонтолог у такому випадку правильно підбере для вас зубну щітку та пасту, — наголосив лікар. Будьте певні, що для кращого результату, варто користуватися зубною пастою саме для щоденного використання, а щітку обирати середньої жорсткості. Вид та необхідна кількість зубної пасти, а також час її використання повинен визначити тільки лікар.

Також важливо регулярно вживати якомога більше свіжих овочів та фруктів. Зуби самоочищатимуться, а також, що не менш важливо, це нормалізує баланс вітамінів в людському організмі».

Візит до стоматолога потрібно планувати хоча б раз у півроку. Це дозволить підтримувати ваші зуби та порожнину рота в належному стані, завчасно виявляти можливі захворювання ротової порожнини та вчасно їх лікувати.

Дотримання простих правил гігієни рота дозволить вберегти вас від карієсу та інших захворювань.

Підготувала Яніна Тарасів.