Головна Цікаво Відтворили ще одну сторінку історії

Відтворили ще одну сторінку історії

355
0

Історію, яка спонукала побудувати такий меморіал, розповів Андрій Аркадійович. У 90-х роках до нього звернувся один чоловік з РавиРуської і повів його в ліс за РаваРуською районною лікарнею, щоб показати місце, де, за словами того чоловіка, відбувалось поховання невідомих воїнів. Ще він попросив у пана Андрія, щоб на цьому місці поставили пам’ятник для вшанування наших героїв. Стільки років пройшло, але Андрій Аркадійович все ж виконав прохання того чоловіка. Як кажуть, краще пізно, ніж ніколи.

«Я вирішив зробити памятникзнак тим невідомим героям, які загинули в наших лісах за волю, – зауважив Андрій Аркадійович Савченко,  — хотів увіковічити память цих людей. Здавалося б, що в ХХІ столітті вже всі кордони визначені, всі держави встановилися, але бачимо, що ми далі повинні воювати за нашу державу, за незалежність  нашої країни».

Уперше за багато десятиліть на дорозі ЯворівРаваРуська відкрито меморіальний комплекс. Тут обовязково будуть  зупинятись автомобілі, сюди приходитимуть школярі, наша молодь, просто приїжджі і, сподіваємось, тут зроблять автобусну зупинку.

На дійстві було чимало жителів з навколишніх сіл та запрошених гостей, а також отці, які освятили цей памятник.

«Ми повинні згадати наших славних борців за волю, які очолили цю боротьбуСтепана Бандеру та Романа Шухевича. Ви тільки подивіться на їхні обличчя! У них відображається мир, спокій  наших героїв Небесної Сотні. Вони знали, за що віддають своє життя, — сказав священик. — Сьогодні ми прийшли для того, щоб їх згадати і для того, щоб попросити Божої справедливості як для українців, так і для тих катів, які завжди знущалися над нашим народом, які принижували і забирали в нас все, що ми маємо».

Особливої вдячності заслуговують люди, які доклали чимало зусиль до будови цього меморіального комплексу: Степан Івасейкоархітектор та автор проекту, Роман Демчинадопоміг в оздобленні бруківкою навколо памятника, Микола Конацкий та Василь Грицак, які тут з початку будівництва доглядають та підтримують чистоту, а також всім працівникам лісгоспу, які вклали свою працю.

За заслуги в національновизвольній боротьбі, в утвердженні та розбудові України грамотою та Хрестом Звитяги від імені проводу Всеукраїнського товариства політвязнів і репресованих нагородив Андрія Савченка борець за незалежність УкраїниСтепан Франко.

«Біля цього комплексу є що згадати, про що подумати, є чому навчитись, і, що не менш важливо, можна помолитись Господу Богу за нашу Україну, за наших безсмертних героїв», — наголосив доцент Львівського національного університету ім. Івана Франка Іван Сало. Також він віддячив людям, які вклали свою працю в будівництво меморіального комплексу, подарувавши свою книгу.

«Так повелось, що за останні роки нашої незалежності ми вшановуєм память героїв, загиблих за волю України», — сказав автор проекту Степан Івасейко, який збудував третій такий пам’ятник воїнам УПА за останні десятиліття, а цейвже воїнам Небесної Сотні і воїнам Східного фронту. «Наша нація завжди була пригноблена, і наші великі герої, наші культурні діячі завжди були бідні, бо держава їх не підтримувала. Я радий, що ми таку сторінку історії відтворили, оживили, і на цьому будуть виховуватись молоді покоління», — додав архітектор.

Ярина Демчина.