Головна Цікаво Вироби з полімерної глини для початківців

Вироби з полімерної глини для початківців

785
0

Серед великої різноманітності матеріалів для творчості особливу увагу заслуговує полімерна глина. Цей інноваційний пластичний матеріал, який носить ще одну назву – пластика, підкорив значну кількість любителів хенд мейд. Пластична маса різних кольорів знайшла своє успішне застосування, як в дитячій творчості, так і в професійному рукоділлі. З полімерної глини можна створювати найрізноманітніші фігури, предмети і вироби, від мініатюрних сувенірів, до великих авторських ляльок та скульптур.

За зовнішнім і тактильним характеристикам полімерна глина дуже схожа на звичайний пластилін, який використовується в дитячому розвиваючому творчості. Однак, на відміну від пластиліну, пластику, а саме вироби з неї можна зберігати шляхом запікання при високих температурах (110-1300C). Завдяки цьому полімерна глина має ще одне поширене назва – термопластілін або термопластика.

Особливості полімерної глини

До складу полімерної глини входять пластифікатори, завдяки яким маса є дуже пластичною, м’якою і податливою в руках. Основою пластики є полівінілхлорид (ПВХ). Під впливом високих температур полімерна глина має властивість тверднути. Процес полімеризації дозволяє увічнювати вироби з пластики, що є головною особливістю матеріалу.

Ще однією дивовижною особливістю пластики є унікальна здатність тверднути в природних умовах. Йдеться про, так званої, самозастигаюча полімерної глини. Матеріал дуже популярний в колах лялькарів і дизайнерів, що створюють авторські скульптури та ростові фігури.

Сьогодні існує багато різновидів пластики. Виробники матеріалу, з огляду на широкої популярності ліплення, а також багатогранність самого процесу, випускають полімерну глину з різним складом пластифікаторів, що відповідають за еластичність і пластичність матеріалу. Таким чином, з багатого асортименту пластики можна підібрати дуже м’яку або навпаки – тверду полімерну глину, в залежності від того, чого вимагає авторський проект.

Крім усього іншого, на полицях магазинів можна зустріти, як різнобарвну глину всіх кольорів веселки, так і безбарвну пластику, яка користується особливою популярністю у майстрів авторської ляльки та скульпторів. Надати кольору полімерної глини можна за допомогою різних пігментних барвників. Для цього часто використовують суху пастель, туш, акрилові фарби і інші барвники.

Що зробити з полімерної глини?

Освоїти процес ліплення з полімерної глиною під силу будь-кому. У домашніх умовах легко можна створювати, як примітивні фігурки з пластики, штучні квіти, так і справжні шедеври у вигляді ляльок, тематичних композицій, статуеток, скульптур, прикрас тощо.

На фабриках і в професійних творчих цехах для запікання виробів з полімерної глини використовуються спеціальні муфельні печі. У домашніх умовах для цього завдання цілком підійде побутової духову шафу (духовка). Якість затвердіння в будь-якому випадку буде однаково високим.

Отже, якщо ви знаєте про полімерної глини досить для того, щоб випробувати свої творчі амбіції, пропонуємо вам список найпопулярніших виробів з пластики, з якими легко впоратися навіть школяр:

  • брелоки;
  • магніти;
  • статуетки;
  • прикраси;
  • намистини;
  • фігурки;
  • гудзики;
  • підвіски;
  • посуд;
  • брошки;
  • значки;
  • фото рамки;
  • вази;
  • свічники;
  • шкатулки та багато іншого.

Процес ліплення передбачає застосування різного роду інструментів і допоміжних пристосувань. Крім звичних ножиць, ножиків і стеків, вам не обійтися без інструментів для тиснення, текстурних килимків, катерів, шприців.

Щоб створити елемент майбутньої вироби, досить взяти невелику кількість пластики і розім’яти її в руках, зліпив кульку, трубочку, крапельку або іншу фігурку, майбутній лепесточек, листочок, пір’їнка тощо. Елементи з полімерної глини можна з’єднувати між собою, притиснувши їх, або за допомогою спеціального клею.

переваги пластики

Полімерна глина чудесним чином комбінується між собою, а також з різними кольоровими пігментами і декором. Так, наприклад, в пластику можна додати трохи Гліттера і створити незвичайний декоративний ефект. Змішування глини різних кольорів дозволить домогтися незвичайних і оригінальних забарвлень. Для підвищення декоративності, готовий виріб (після запікання) можна прикрасити фарбами, прикрасити блискітками, флоком, а також покрити спеціальним лаком.