Головна Цікаво Як обрати якісний перфоратор

Як обрати якісний перфоратор

247
0

У кожного хорошого майстра по ремонту є такий інструмент, який має назву «перфоратор». Хоч він і є у багатьох, але вибір якісної моделі – це доволі складна справа. Адже вона повинна підходити для потреб покупця та виконувати поставлені завдання. Тому у цій статті ми розповімо, які види цих апаратів існують та як обрати для себе потрібний. Читайте наші поради і ви обов’язково зробите правильний вибір.

Види інструментів

Залежно від типу живлення, розрізняють такі види:

– Електричні: працюють від електромережі, в основному мають високу потужність та продуктивність, є найпопулярнішими серед покупців;

– Акумуляторні: працюють від акумуляторів, мають меншу потужність, потребують своєчасного заряджання, але мають високу мобільність, через це їх можна використовувати далеко від електромережі;

– Пневматичні: працюють завдяки стиснутому повітрю, яке поступає від компресора, мають доступнішу ціну, але для їх роботи потрібна наявність уже згаданого компресора.

За типом розміщення двигуна розрізняють бочкові та прямі перфоратори.

Чим відрізняється від дриля

На вигляд ці два інструмента майже однакові. Та і суть їхньої роботи в тому, щоб робити отвори у матеріалах. Так чим же відрізняються ці апарати? Є одна велика відмінність у їхній роботі. Адже основна функція дриля – це свердління. За допомогою неї можна робити отвори у дереві, пластику тощо. А головна функція перфоратора – це удар. Вона дає можливість створювати отвори в крихких матеріалах, як бетон чи камінь. Хоч існують ударні дрилі та перфоратори із функцією свердління, але все ж ці інструменти зовсім різні. Тож купуйте такий, який підійде для виконання вашої роботи.

Як обрати потрібну модель

Для початку ви повинні визначити, для чого вам потрібен перфоратор. Замисліться, це має бути інструмент для професійної роботи чи для виконання простих побутових завдань? Далі від цього ви й повинні відштовхуватись.

Спочатку зверніть увагу на характеристики моделі. Перша і найважливіша – це потужність. Саме від неї залежить продуктивність інструмента. Після цього йдуть такі характеристики як: швидкість ударів, сила удару, кількість режимів та інші.

Також звертайте увагу на додаткові функції, вони суттєво полегшать вам роботу. До них відносяться: режим реверсу, фіксація шпинделя, блокування кнопки ввімкнення, електронне регулювання швидкості тощо. Звісно, моделі із цими функціями й коштують відповідно, але це плата за зручність та економію ваших часу та сил.