Безперебійне постачання запчастин – важливе завдання, яке доводиться вирішувати всім фермерам та керівникам підприємств агропромислового сектора. Трактори, комбайни, сівалки та інша техніка через інтенсивну експлуатацію часто ламаються. Швидко повернути машини в дію вдається тільки в тому випадку, якщо на складі є необхідні для ремонту деталі.
Чому фермеру важливо мати запас запчастин
Польові роботи у сільському господарстві мають сезонний характер. Фермеру необхідно встигнути виконати необхідний обсяг робіт обмежений проміжок часу. Наприклад, якщо під час посівної ламається трактор, це часто призводить до простоям. В результаті не вдається внести насіння у ґрунт у найбільш сприятливий момент, що згодом негативно позначається на врожаї. Якщо на складі є запчастини, то техніку часто вдається повернути до ладу протягом кількох годин. За відсутності деталей, необхідних заміни, трактор може простоювати тиждень і більше. Для фермера така ситуація є неприпустимою, оскільки веде до великих збитків.
Які запчастини для трактора варто придбати заздалегідь
Набір обов’язкових до покупки деталей залежить від марки та моделі трактора. Фермерам рекомендується насамперед звертати увагу на оригінальні запчастини для сільськогосподарської техніки, а також якісні аналоги. Досвідчений майстер, який займається ремонтом та обслуговуванням тракторів, часто може навіть на вигляд відрізнити добротні деталі від низькоякісної продукції.
Щоб спростити вибір, можна орієнтуватись на продукцію певних брендів. Якщо при виборі деталей виникають проблеми, зверніться до консультантів або технічних фахівців постачальника. Рекомендується завжди мати на складі запчастини до тракторів:
- муфти та напівмуфти;
- підшипники та корпуси до них;
- втулки та ущільнення;
- паливні та масляні фільтри;
- помпи та перемикачі;
- прокладки, компенсаційні кільця, пильовики;
- деталі для ремонту двигуна та паливного насоса.
Якщо фермер забезпечить наявність на складі більшості запчастин зі списку, він може не побоюватися поломок та простоїв. При виникненні несправності повернути трактор до ладу завдяки наявності необхідних деталей можна буде за 3-4 години, а то й швидше. Початкові витрати на купівлю запчастин окупаються за 1-2 роки завдяки відсутності простоїв і, як наслідок, якіснішій обробці ґрунту та кращому врожаю.