Головна Цікаво Європейський Союз і Україна — співпраця на ігровому полі культури

Європейський Союз і Україна — співпраця на ігровому полі культури

230
0

18 вересня в Києві відбувся «Міжнародний семінар ТАІЕХ про заходи національне законодавство та найкращі практики розвитку та підтримки культурних та творчих галузей», що є одним із етапів європейських проектів у галузі культури, в якому взяла участь начальник відділу культури і туризму Жовківської районної державної адміністрації Галина Фесюк. Наш кореспондент поспілкувався з Галиною Петрівною.

— Розкажіть про захід, в якому Ви взяли участь.

— Це частина культурного проекту, який реалізовують у межах програми Європейського Союзу «Креативна Європа» за спів-участі Міністерства культури України для підвищення рівня обізнаності керівників галузі культури та заохочення до участі в проектах щодо розмаїття форм культурного самовираження.

До речі, семінар організовано на високому представницькому рівні, в якому взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, перший заступник міністра культури Світлана Фоменко, завідувач сектору розвитку креативних індустрій Міністерства культури України Анастасія Образцова та представники Європейської комісії з питань культури Фредерік Куней, модератор з австрійського фонду Доріс Фреліх і модератор Антоніо Карлос Руїс Соріа.

— На чому базується сьогодні політика культури з погляду Мінкультури?

— Виступаючи перед учасниками семі-нару, на який з’їхалися представники галузі культури з усіх областей України, міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості проведення практичних семінарів, які розглядають тему креативної культурної індустрії і дають можливість скористатися досвідом інших країн, сконцентрувати увагу на тих шляхах вирішення, якими вже пройшли європейські країни. Міністр також звернув увагу на виконання європейських програм, що розширюють можливості отримання допомоги в реалізації тих чи інших проектів на культурному полі.

Про банк ідей та інноваційність у сфері креативної культури говорили представники міністерства культури Анастасія Образцова та європейської комісії з питань культури Фредерік Куней. Останній назвав приклади проектів із культурними ідеями, їх популяризацію через ЗМІ.

Ріта де Грєве, старший радник із питань політики Департаменту культури, молоді та засобів масової інформації із Фландрія (Бельгія), широко розкрила тему креативного подіуму та наголосила на тому, як важливо створити в Україні платформу для розвитку культури, якомога глибше проводити ситуативний аналіз галузі культури, вплив культури на розвиток економіки загалом.

Цікавими думками з теми «Найкращі практики стратегії, інфраструктури та необхідних умов розвитку ТПП» з учасниками семінару поділився модератор з австрій-ського фонду Доріс Фреліх, який займається фінансуванням творчих галузей. А про різні моделі політики, стратегій та підтримки ТПП в ЄС та наслідки для українського контексту розповів спікер Антоніо Карлос Руїс Сорія. «Креативна індустрія — це інновації, де динамічний сектор не повинен коливатися між старим і новим, але економіка має бути креативною, щоб бути успішною», — сказав спікер.

— Чи були на семінарі «родзинки», які Вам найбільше запам’яталися?

— То була інтерактивна сесія, в якій учасники працювали по групах, створюючи свої проекти для економічного розвитку. І вже на завершення спікери Антоніо Карлос Руїс Соріа, Доріс Фреліх та Ріта де Грєве відповіли на запитання та дали вагомі рекомендації щодо наступних кроків написання проектів, розвитку креативної індустрії, які слід вжити в Україні.

Для прикладу, наша робоча група, що складалася з учасників із різних регіонів (Львівщина, Донеччина, Харківщина, Рівненщина), працювала над програмою щодо підтримки креативної ідеї «Використання нерухомої пам’ятки». Завдяки ґрунтовному аналізу та обізнаності у використанні пам’ятки в межах закону, наше представлення отримало добру оцінку. Метою семінару було вивчення заходів та законодавчих актів у Європейському Союзі та застосування їх на практиці.

— Що Ви почерпнули на цьому семінарі?

— Стала більш обізнаною та освіченою у веденні культурної політики Європейського Союзу, його ставленні до співіснування двох галузей культури і економіки. Окрім того, отримала новий досвід роботи в групах, розуміння важливої та інтенсивної роботи галузі культури в регіонах.

— На завершення Ваші побажання працівникам галузі культури.

— Передусім хочу побажати усім бути активними і відважними щодо участі в різноманітних програмах і конкурсах. Вони дають не тільки обізнаність, а й зв’язки, нові знайомства, позитивно впливають на самоосвіту. Наприклад, коли я подарувала буклет із жовківськими вишиванками, представник Євросоюзу Ріта де Грєве запросила із колекцією вишиванок на представлення їх в Європі. І це радує, бо наше  народне вбрання, а тут будемо говорити про жовківський візерунок, дуже вражає і захоплює. Також хочу усіх моїх колег запросити до активної праці в галузі культури задля процвітання нашої України, бо культурна сфера — не споживацький напрямок, а розвиток всієї геосфери держави, місцевої громади.

 Яніна ТАРАСІВ