Головна Цікаво Заспівали Гімн України на могилі о. М. Вербицького

Заспівали Гімн України на могилі о. М. Вербицького

216
0

У церкві св. Дмитра у с. Явірник-Руський півторатисячна українська делегація вшанувала пам’ять національного генія о. Михайла Вербицького та спільно молилась за Україну. Також українці віддали шану полеглим воїнам УПА, похованим на цвинтарі неподалік.

Урочистості розпочалися зі Святої Літургії у місцевому храмі села Хотинець. Опісля у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва.

У каплиці-пантеоні, де похований видатний українець, вшанували пам’ять та
поклали квіти. Понад тисячу українців із Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та Прикарпатського воєводства спільно виконали Державний Гімн України та «Боже, великий, єдиний…». На завершення заходу відбулося віче.

Наш кореспондент 

Творча спадщина Михайла Вербицького — одне з найцінніших надбань української культури. Він належить до яскравих представників національної композиторської школи, що сприяли в XIX столітті активному духовному злету українського суспільства. Високий художній рівень творів Вербицького, майстерність композиторського письма дають право називати його першим західноукраїнським композитором-професіоналом, незважаючи на те, що він не закінчував спеціальних музичних шкіл і сучасники вважали його аматором.