Головна Цікаво ЗРИВАТИ ПЕРВОЦВІТИ НЕ МОЖНА!

ЗРИВАТИ ПЕРВОЦВІТИ НЕ МОЖНА!

32
0

Вже зовсім скоро весна. У більшості людей весна асоціюється з квітами. У пошуках прекрасного люди прямують до лісу, щоб знайти первоцвіт та прикрасити ним свій будинок. ЗРИВАТИ ПЕРВОЦВІТИ НЕ МОЖНА!

Підсніжники, проліски, первоцвіт, цибуля ведмежа, конвалія, вовчі ягоди – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти у наших лісах, і ДП «Рава-Руське ЛГ» закликає первоцвіти не зривати, а залишити їх в лісі, щоб наступного візиту до лісу ви змогли знову побачити красу нашої природи.

Перші весняні квіти напоюють нектаром комах, годують пилком і насінням птахів та інших мешканців лісу. Квіти лікують птахів і тварин. Збирання первоцвітів не дає можливості рослинам утворити насіння.

Зірвати стеблину з трьома первоцвітами означає знищити 45-60 насінин. А це відсутність нових рослин.

Первоцвіти не бояться лютих морозів. До примхливої природи ці квіти пристосувалися. У них є інший ворог, від якого важко врятуватися – люди.

Із метою збереження природного біорізноманіття, ДП «Рава-Руський лісгосп» на території лісових масивів створив ботанічний заказник загальнодержавного значення «Волицький, заповідне урочище «Немирів» та регіональний ландшафтний парк «Равське Розточчя». Державне підприємство не проводить на даних об’єктах лісогосподарську діяльність, але лісова охорона здійснює повсякденний контроль за збереженням заповідного довкілля.

Із року в рік у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, у тому числі, занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Чинне законодавство України передбачає адміністративну відповідальність за збирання, знищення чи пошкодження червонокнижних рослин. Розмір штрафу – від сто до двохсот п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів, тобто від 1700 до 3655 гривень.

Не зривай первоцвіт! Збережи красу природи!

Пресслужба ДП «Рава-Руський лісгосп»