Головна Духовне 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького

150-річчя від дня народження Андрея Шептицького

345
0

Християнин може і повинен бути патріотом… Андрей Шептицький

Митрополит Андрей Шептицький — одна з найвизначніших постатей найновішої історії України, яка своєю піввіковою працею спричинилася до відродження самосвідомості українського народу цієї доби. Він займає в сучасній історї роль людини, що стала помостом між західною і східною церквами, підтримувала відновлення Української державності та піклувалася про розвиток української культури.

Митрополит Андрей Шептицький одним з перших вивів українську Церкву і загалом українську культуру, ідентичність, державність на світовий рівень, а головне — дав зрозуміти українцям, хто ми такі є, і що за свою «рідну хату», і за свою Церкву потрібно боротися: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею».

Саме йому, «батькові і пророкові», минулої п’ятниці у районному Народному домі був присвячений вечір з нагоди  150-річчя від дня народження, організований працівниками відділу культури та Жовківської районної бібліотеки для дітей.

— Тими дарами, якими Господь обдарував український народ, є світла постать митрополита Андрея Шептицького, — такими словами розпочали вечір-спогад ведучі Надія Хомишин та Тарас Мудрий. — Владика Андрей плекав свій народ, як князь нашої церкви і батько нашого народу. Постать Андрея Шептицького є унікальним явищем духовності ХХ ст. Зі святоюрської гори митрополит охопив усі простори української землі та дав духовний провід українському народові.

У рамках заходу прозвучали пісні й літературні читання у виконанні церковного хору УГКЦ Пресвятого Ісусового Серця та народної хорової капели «Діброва» РНД, учителя української мови і літератури Жовківської ЗОШ № 2 — Людмили Жук, Наталії Парамонової та Дарії Висоцької. Доповнив вечір виступ отця Артемія про «духовного будівничого української нації».

Він — не минуле, а наш сучасник, його слова — то правда сьогодення і пророцтво на майбутнє. Його духовна спадщина — дар для всього народу, і наше завдання, наш моральний обов’язок її прочитати по-новому, розуміти і нею жити…

Священик Василь БАТЮК, настоятель храму Пресвятої Трійці: «Андрей Шептицький — наш пастор. Так як Шевченко є пробудителем народу, він є тим добрим батьком, який став на захист нашого народу, нашої багатостраждальної церкви. Він був меценатом, завдячуючи його батькам, які дали належне виховання. Він дійсно жив для народу, жив для церкви. Його шанує весь світ. Для мене митрополит є ідеалом священика».

Зоряна ГУМНИЦЬКА

P.S. Прикро, але організація заходу бажала кращого. Адже і артисти, і ведучі старалися донести до глядача значення вчення митрополита, а глядача, як такого, і не було. У залі зібралось 10 людей, якщо не враховувати працівників культури, бібліотеки. Таке відчуття, що вечір створювався задля «галочки», а не для жовківчан.