Головна Духовне Діти – Боже благословення для батьків, для церкви, для держави!

Діти – Боже благословення для батьків, для церкви, для держави!

414
0

2016 рік був проголошений Святійшим отцем Франциском, Папою Римським – роком Божого Милосердя. Зазвичай такі святі роки (їх ще називають ювілейними) відбуваються в Церкві кожні 25 років. Але бувають і надзвичайні ювілеї, пов’язані з певними особливими датами церковної історії або ж присвячені особливим правдам віри, що їх Церква прагне в такому році наблизити до своїх вірних. Саме таким надзвичайним є і нинішній ювілейний рік, бо не відповідає хронологічному ритму церковного календаря, а присвячений одній із найважливіших правд християнського об’явлення – Божому милосердю.

Люди нашого часу спраглі Бога і Його доброти й любові, тому віряни покликані ставати передавачами милосердя, аби втамувати цю спрагу. Цьогоріч особливо отримуємо досвід спасенної Божої доброти у Святих тайнах Покаяння та Примирення. Адже сповідь – це місце, в якому отримується дар Божого прощення й милосердя.

Із ініціативи Сокальсько-Жовківської єпархії днями до храму св. Йосафата завітали учні 5-12 класів (близько сімдесяти) разом із дирекцією та педколективом КЗЛОР «Жовківський навчально-ребілітаційний центр І-ІІІ ступенів «Злагода», щоби осягнути святі Тайни Покаяння та Прощення.

Саме у Божому милосерді можливо збагнути істину доброти та милосердя Бога до людства, і діти з обмеженими можливостями, вадами слуху, діти-сироти, які навчаються у закладі «Злагода», це відчувають найбільше.

Варто зауважити, що вчитель  християнської  етики Ігор Полусоток, який свої уроки будує виключно на твердих християнських цінностях, теж до цього заходу доклав чимало зусиль та бажання. Школярі, у яких зовсім відсутній дар слуху (їх було п’ятеро) свої гріхи написали на листочку і з ним приступали до Тайни Покаяння. Усі решта – так, як годиться. Нагодою до покаяння скористалися і вихователі. Двадцять учнів ще й осягнули Тайну Прощення.
Такий приклад християнського виховання та впровадження Божих істин у навчальному закладі, ще й не такому звичному, вартий високої оцінки та наслідування. Багато зусиль у цьому докладають і дирекція на чолі з Галиною Пікловською, і педагогічний колектив.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.