Головна Духовне Лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені Зореслава став священнослужитель з Жовкви

Лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені Зореслава став священнослужитель з Жовкви

618
0

Його місія — служити Богу і людям

Напередодні Нового року та Різдва Христового в м. Ужгороді проходило нагородження лауреатів престижної Всеукраїнської літературної премії імені Зореслава. Відрадно, що лауреатом став ієромонах о. Климентій Стасів, ЧСВВ за книгу «Чернеча офіра Христові й Вітчизні». Священнослужитель понад десять років був директором Жовківської друкарні оо. Василіян. Знаково, що о. Севастіян Сабол (псевдо “Зореслав”) був теж василіянином, талановитим поетом і визнаним релігійним та громадським діячем.

У своєму зверненні до громади під час проходження церемонії нагородження отець Климентій підкреслив важливість літературного слова в сьогоднішньому суспільстві, наголосивши: «…Впродовж усієї нашої історії література, як інституція, констатувала ту реальність, яку влада хотіла прикрити. Як казав Євген Сверстюк, людина потребує правдивого слова й нехтує гнилим, навіть коли воно має запах сенсації. Тому дуже важливо, щоб література не зникла, а захищала завжди людську гідність, правду та свободу. Історія вкотре підтверджує, що письменники ніколи не залишаються осторонь важливих подій своєї Вітчизни…».

Також о. Климентій щиро усім подякував за високе визнання його праці, запевнивши гідно пронести цю високу честь упродовж всього свого життя, «щоб ніколи не перервався ланцюг радості, жертви й любові, хочу бути одним з тих, що ревно бережуть пам’ять про Зореслава і ширити його ідеали в своїй творчості та священичому служінні».

Підготувала

Зоряна ГУМНИЦЬКА