Головна Духовне Музика, що торкнулася струн кожного серця

Музика, що торкнулася струн кожного серця

299
0

І знову у м. Жовкві зазвучав величний голос короля усіх музичних інструментів — органа. Концерт органної музики відбувся у костелі св. Лаврентія. Таку оказію було проведено за підтримки відділу культури і туризму Жовківської РДА. Звуки чарівної музики наповнювали та огортали храм спокоєм і благодаттю. Виконавці привернули увагу глядачів із перших нот і не відпускали їх до останньої композиції. Дарували свою творчість, свій талант органіст, знаний український композитор, хормейстер, педагог Світлана Острова з м. Києва та бандуристка, студентка Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського кафедри бандури факультету народних інструментів Ольга Миронова (Полтавщина).

Виступи Світлани Острової є завжди очікуваними, успішними (до речі, вона не вперше на теренах Жовківщини). Пані Світлана активно концертує на органі як солістка і в складі ансамблю, а також як артистка академічного хору. Органне мистецтво С. Острової охоплює різнопланові напрямки: органні композиції, імпровізації, виконавство та аранжування.

Коментуючи кожний твір, ведуча Наталія Парамонова відмітила, що органні твори сповнені величиною звуку, виражають усі відчуття душі, де слова залишаються безсилі і торкаються струн кожного серця, наповнюючи його радістю та любов’ю. До костелу прийшло багато жовківчан, аби насолодитися музикою. Церковні лави були заповнені. Під час цього концерту звучали прекрасні органні мелодії — це музика, яка, наче мереживом, оточує духовну релігійну думку. Після кожної виконаної мелодії у залі ставало дуже тихо, і аж тоді лунали оплески. Тут справді вдалося відпочити, абстрагуватися від буденних клопотів та отримати гарний настрій. Щирі слова подяки музикантам, які створили прекрасний вечір органної музики.

Яніна ТАРАСІВ.