Головна Духовне Аби вибороти нову Україну

Аби вибороти нову Україну

427
0

У вівторок, 10 грудня, перед Жовківською районною радою знову зібралися жовківчани на мітинг на підтримку Євромайдану, який уже більше двох тижнів триває у Києві.

Священнослужителі місцевих церков о. Михайло Ткачів, синкел Сокальсько-Жовківської єпархії, о. Артемій (храм Пресвятого Ісусового Серця), о. Петро Бранець, УАПЦ та о. Василь Батюк (храм Святої Трійці) промовили слова молитви на підтримку усіх майданівців, які збираються  у містах, селах, селищах нашої Батьківщини.

Голова районної ради Тадей Швай, звертаючись до жовківської громади, зачитав звернення, яке було прийнято на сесії районної ради. Жовківська  районна рада підтримала резолюцію, прийняту на Євромайдані в місті Києві:

1. Вимагаємо звільнити всіх незаконно ув’язнених учасників мирних протестів і припинити будь-які переслідування  громадських активістів, студентів.

2. Вимагаємо притягнути до відповідальності всіх, хто причетний до побиття мирних протестувальників у  м. Києві.

3. Відправити у відставку Кабінет Міністрів України на чолі з Азаровим.

4. Вимагаємо від Президента України прийняти історичне рішення і оголосити про остаточну готовність України підписати асоціацію з Європейським Союзом, публічно визначений європейськими партнерами.

Далі слова звучали на підтримку євромайданівців від Б. Юрдиги, заступника голови районної ради, А. Умрихіна, депутата міської ради (до речі, він привіз синьо-жовтий прапор, який передали з майдану жіночки з Жовкви), О. Голінка, М. Коляда.

Михайло Козак разом із о. Василем Батюком заспівав пісню, яка лунала у Києві на підтримку Євромайдану.

Завершився мітинг звучанням церковного гімну «Боже великий, єдиний» у виконанні усіх присутніх.

Марія МИХАЛЬСЬКА,

Тарас НЕВГАМОВНИЙ.

Р.S. До речі, під час віче стався неприємний казус. Жителька Жовківщини (схоже, запекла регіоналка), вирішила збудоражити народ своїми вигуками щодо безгосподарності і бездіяльності районної ради. Мовляв, що вона робить для того, аби наші дороги були кращими. Але, шановна пані Ольго, що має до доріг районна рада? І чи місце і час для подібних заяв? Ганьба!

 

Острів свободи

Висвітлення подій останніх днів у Києві нагадують зведення з фронту, де присутнє жорстке протистояння між мітингувальниками та загонами спецпризначенців. Силовикам протиставили барикади, надзвичайну згуртованість, єдність та стійкість.

Об 11 год. 11.12.2013 р. повідомив наш спеціальний кореспондент із української столиці: “Незважаючи на всі запевнення президента та полковника міліції, співробітника спецпідрозділу МВД “Беркута” Сергія Кусюка, що розгону майдану та штурму будівель КМДА та будинку профспілок не буде, як очевидець, можу стверджувати цілком протилежне.

Близько першої години ночі силовики почали зачищати барикади поблизу майдану Незалежності. Втім сигнал тривоги із містечка підняв на ноги усіх небайдужих, і невдовзі захист майдану поповнився тисячами людей. Прибрати барикади беркутівцям вдалося лише зі сторони Європейської площі. Далі їх зупинили мітингувальники.

Вранці кілька автобусів із “Беркутом” прямо в’їхали на майданчик перед КМДА, заблокувавши вхід до будівлі, а їх “пасажири” пішли на штурм. Та, схоже, їх там чекали. Загін самооборони щільними рядами перешкодив штурмовикам увійти в приміщення. Натомість згори на них полилася вода. Невдовзі мокрі “правоохоронці” відступили до своїх автобусів і від’їхали. З вигуками “Геть!”, “Їдьте додому”, “Мирна акція!”, їх супроводжували протестувальники. Кількість мітингувальників швидко зростає. Візуально ця цифра наближається до 50 тис.

Акцію масово підтримали таксисти, що взялись безкоштовно підвозити до Євромайдану приїжджих з інших областей країни. Острів Свободи, як назвали майдан Незалежності журналісти, живе і набирається сил. Його учасники готові стояти до перемоги, аби вибороти свою країну, бо переконані, що назад шляху немає. Підтвердження тому гасло: “Києве – встань, Січ – пробудись, Львове – не дай заснути, площі – це наші Крути”.