Головна Духовне Один із центрів духовності нашого краю

Один із центрів духовності нашого краю

372
0

Прочани зі Жовкви разом із настоятелем Святотроїцького храму о. Василем Батюком і працівниками кредитної спілки «Вигода» побували на прощі у монастирі Успіння Божої Матері, який знаходиться в селі Погоні Тисменицького району Івано-Франківської області.

Cаме Погоня є одним із центрів духовності нашого краю. Це місце залишає в душі кожного, хто тут побував, незабутні враження, очищає душу і тіло водою із цілющого джерела, що славиться чудодійними властивостями, дає змогу пройти Хресну дорогу, звільнитися від тягаря турбот та рутини й повернутися додому щасливим.

Хочеться навести слова однієї з прочанок, яка у зачудуванні від поїздки: «Особисто я зовсім не очікувала від цієї поїздки тих емоцій, які змогла пережити в цей день. Святу Літургію і Молебень до Матері Божої ми молилися у Василіянському храмі Царя-Христа в Івано-Франківську. Щодо самого храму – кращого іконостасу не має, мабуть, жодна церква. Прибувши до Погонського монастиря, зрозуміла, як там чекають на прочан і усе роблять для того, щоб люди почувалися якнайзручніше. Привітав нас, тобто прочан із Жовкви, сам господар – настоятель монастиря о. Никодим Гуралюк. Після годинного спілкування із отцем у Соборі Погонської Богородиці (верхній храм, нижній храм – Цариці Вервиці) ми вийшли, направду, іншими людьми. Треба зауважити, що в Соборі священнослужитель збирає копії чудотворних ікон Богородиці як з України, так і з усього світу. Ці образи не є намальованими чи вишитими хрестиком. Вони, як і хоругви, є унікальними, їх виготовляє майстер, роботи якого занесені в Книгу рекордів Гіннеса. А ще на прощі ми мали можливість помолитися в старій каплиці перед чудотворною іконою Погонської Матері Божої. Також дорогою додому заїхали до джерела, вода з якого має цілющі властивості. Називається Духовна Криниця…».
Про прощу дуже важко розповідати чи описувати. Її треба пережити, перестраждати, перемовчати…

Оксана ТЕРЕХ.