Головна Духовне Поклоняємося Богу в дусі та правді

Поклоняємося Богу в дусі та правді

326
0

Щорічно, у травні, вірні Христової церкви збираються чисельно в Крехівській обителі на вшанування свята Перенесення мощів св. Миколая Чудотворця, або, як в народі мовиться, літнього Миколая. Василіянський монастир, заснований  у XVI ст., радо запрошує тисячі паломників, які у тиші монашого життя можуть почути, як промовляє до них Господь.

Ще зранку, у суботу, до обителі звідусіль сходились віряни, щоб випросити благословення для себе і своєї родини, а також миру для нашої країни.

Як і щорічно, після обіду проходила Хресна дорога, яка пролягала вздовж Побійної гори. Спаситель закликає нас любити, прощати, бути милосердними та ввічливими один до одного. А ще бути смиренними та розуміти істини Божі. Саме над цими темами роздумували  отці Василіяни. Велично звучав над притихлим, вкритим зеленню лісом спів. Сама природа сприяла духовному піднесенню. Усю ніч у монастирському храмі не стихали молитви, правилися Богослужіння. Вірні під час нічних чувань мали нагоду приступити до Тайни покаяння.

А зранку, 18 травня, у неділю, на відпустовій площі розпочалася урочиста Утреня. Далі проходила Архиєрейська літургія, яку очолили єпископи Кир Йосиф та Кир Кен (владика з Канади) і виголосили проповіді. Серед майже 40 тисяч паломників були присутні й священики з різних єпархій України, що приїхали із своїми вірними, молоддю та спільнотами. Величі відпусту додав своїм співом церковний хор із Крехова під диригуванням о. Василя Мендруня, ЧСВВ. Прочани приступили до св. Причастя, а також дістали Архиєрейське благословення і окроплення святою водицею.

Отож, відпуст є цінним тим, що кожен з нас приносить сюди свою молитву, очищає свою душу, він є цінним тим, що згромаджується Церква і збувається Христовий заповіт: «… де збереться вдвох чи втрьох в ім’я Моє, там Я посеред вас».

Зоряна ГУМНИЦЬКА.