Головна Духовне У зв’язку з епідемією COVID-19 цьогоріч проща в Крехові відбуватися не буде

У зв’язку з епідемією COVID-19 цьогоріч проща в Крехові відбуватися не буде

866
0

Одна з найвідоміших духовних перлин Західної України

Неймовірно карасиве, святе і чудотворне місце, осередок Василіянського новіціату — Крехівська обитель — щороку у травні, на свято «літнього Миколая», збирає тисячі прочан. Кожен, хто відчуває потребу в святих тайнах  Покаянння і Пресвятої Євхаристії, неодмінно спішить до цього місця.

Звичайно, життя сучасного паломника-християнина важко уявити без участі у відпусті. Такі паломницькі прощі беруть свій початок саме з того часу, коли монаша обитель стала доступною для вірян після кількох десятиліть заборони. На початку дев’яностих Крехівську святиню було передано під опіку монахам-василіанам. Сьогодні обитель, яка за більше чверть століття набрала неймовірно привабливих обрисів, масово збирає усіх охочих, щоб на лоні чудової природи роздумувати над словом Божим.

Щороку програма проходження відпусту незмінна. Так, паломники з різних куточків нашої  Батьківщини, окремі групи із-за кордону, а також жителі навколишніх населених пунктів Розточанського краю і, неодмінно молодь, з’їжджаються до цього відпустового місця, аби відпочити від щоденної суєти духовно. Травнева погода завжди сприяє, щоб у ці два дні моління проходили як найкраще для вірних. У суботу відбувається Хресна дорога. Вона пролягає стаціями у лісистій місцевості монастиря, під час якої монахи-василіяни та світські священники розважають над таїнствами з життя нашого Спасителя Ісуса Христа. Тим самим навчаючи побожний люд вслухатися в кожне повчальне слово духовних поводирів. Окрім Хресної дороги в суботу, проходить ще одна важлива частина урочистостей — освячення біля джерела водиці та нічні чування. У таку сонячну, по літньому теплу пору року величне містичне дійство якнайкраще допомагає вірянам вслухатися в Божий голос під час розважань над Святим Письмом…

Недільної днини усі спішать на Божественну Архириєрейську літургію, яка від недавна проходить на величній сцені на галявині перед Крехівською обителлю. Щоразу  ісцевий хор, під умілим керуванням члена Спілки письменників України, автора кількох поетичних збірок о. Василя Мендруня, ЧСВВ, підносить на дусі своєю неповторною співучістю.

По завершенні Божественної літургії тисячі паломників роз’їжджаються по своїх домівках. Так було до сьогодні…

Цьогоріч проща, яка проходить на перенесення мощів св. Миколая, відбуватися не буде в зв’язку з епідемією COVID-19. Звичайно, для прочан, які щороку спішили до Крехівської обителі, це виглядає сумно. Думаємо, що кожен приватно щиро помолиться до св. Миколая, згадуючи про свої відвідини однієї із духовних перлин  Західної України.  Надіємось, що після карантину ми таки неодмінно зберемось на відпустовій площі чудотворного місця в Розточанському краї і возвеличимо св. Миколая. 

Зоряна ГУМНИЦЬКА