Головна Духовне В Дублянах відбулася конференція на тему “Київське християнство перед викликами сучасності”

В Дублянах відбулася конференція на тему “Київське християнство перед викликами сучасності”

345
0

Київське християнство перед викликами сучасності

На основі постанови вісімдесят першої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ 6 березня 2019 року Божого правлячий архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Кир Михаїл Колтун скликав духовенство єпархії та усіх небайдужих на конференцію на тему: “Наша Свята Софія. Київське християнство перед викликами сучасності”, яка відбулася у стінах ВНЗ Львівського аграрного національного університету м. Дублян.

«Ми відчуваємо, що стоїмо на порозі нової епохи, повної несподіваних викликів. Ці новітні виклики спрямовані до всіх людей. Ми входимо у цілковито невідомий, але сповнений надії етап перетворень: релігійних, економічних, технологічних і суспільно-політичних. Ми — діти і спадкоємці Київської церкви, і успадкували цю премудрість, щоб будувати свою Українську державу. Найбільше добро розвивається у церковному колі. І це добро нас окрилює. Ніхто не може протистояти цінностям Божим. Це мають знати усі — і наші друзі, й недруги», —наголосив владика Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський, Правлячий Архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії.

Участь у обговоренні взяли представники духовенства Сокальсько-Жовківської єпархії, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур, голова Жовківської районної ради Роман Горбань та зацікавлені цією темою.

«Чи може народ існувати без віри? Відповідь однозначна: ні. У нашій історії були періоди, коли була наша церква, але не було нашої держави. Ми від хрещення Русі Володимиром Великим проходили дуже різні періоди — відтворили проукраїнську державу, яка мусила укріпитись, маючи свою церкву, віру, пережили час, коли Митрополит Київський з волі чи неволі поїхав у чужі краї. Впала українська церква — впала Українська держава. Маємо сьогодні унікальний час — українські церкви Володимирового хрещення — нашу Греко-католицьку церкву і Православну церкву України. І маємо Українську державу, яка вже не тільки за формою є українською, яка має українську сутність. Ми мусимо бути єдині, ми мусимо триматись разом, впаде держава — непрості часи переживатиме церква. Не буде української церкви — точно не буде Української держави. Хто ми, де ми і яким шляхом йтимемо, залежить від кожного з нас», — наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Із доповіддю виступив також о. Андрій Зелінський — священик Української греко-католицької церкви, член чернечого згромадження «Товариство Ісуса», військовий капелан, політолог, громадський діяч, член Ініціативної групи та Наглядової ради Української Академії лідерства, член Дорадчої ради Інституту лідерства та управління УКУ, викладач Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ.

Владика Михаїл подякував учасникам конференції та склав слова вдячності усім, хто долучився до організації цієї важливої зустрічі. Молитвою до Святого Духа було завершено конференцію.