Головна Духовне У Великогрибовицькій школі проходив тиждень духовності

У Великогрибовицькій школі проходив тиждень духовності

713
0

Тиждень духовності, що проходив від 16 до 23 березня 2015 року Божого у Великогрибовицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, був насиченим, цікавим та змістовним.

Щодня проходила спільна молитва за  духовний зріст нашого народу, щиру любов до Христової науки як дар  мудрості у розбудові морально-свідомого суспільства, за героїв Небесної сотні та полеглих воїнів, які віддали життя за нашу Батьківщину. Благали за наші сім’ї, родини, де буде щоденна молитва — прослава Богу, подяка Йому, перепрошення за провини, прохання у кожній потребі  земного життя і спасіння душі.

Малеча долучилась до перегляду і  обговорення мультимедійних фільмів «Як  здолати задирак?», «Яким є справжній друг?», «Більше щастя давати»  та слухання  християнських казок.

Для старшокласників були  представлені презентації (10, 11 кл.) «Любов понад усе», «Блаженні  лагідні, бо вони успадкують землю».

Не менш цікавими виявилися тестові завдання із пізнання особистості для учнів 7-9 класів «Пізнай себе і буде з тебе», «Що впливає на твої вчинки?» та ін. Їх результати були водночас захоплюючими і вражаючими.

Увесь вчительський та учнівський колективи розважали над духовними повчаннями, що були вміщені  в кутку «Доторкнись серцем».

Ми знаємо, що 2015 рік – це рік пам’яті 150-ї річниці  від дня народження А. Шептицького. З цією метою було організовано і проведено конференцію «Вклад А. Шептицького в розвиток духовної спадщини українського народу». Слайдами і доповідями представлено велетня духу, князя Української церкви, благодійника і філантропа, митрополита Андрея, його надзвичайну роль  в історії нашого народу.

Актуальним і важливим у формуванні рис людяності та гармоній в сім’ї і школі став загальношкільний виховний захід на тему «Милосердя і доброта – людства два крила». Тут мали можливість неодноразово осмислити, як ми  живемо, для чого живемо, що робимо не так. Кожен мав  можливість  зазирнути в  найпотаємніші куточки своєї душі.

«Не нарікай на глухість душ людських,

І не гостри в злобі на них зубів…

А ти, що людям доброго зробив?

Щоб вимагати доброти від них?

Чого мовчиш?… подумай і збагни,

Але уже з низької висоти!

І зваж, і переваж, а хто є ти!?

І зваживши, нікого не вини.

Почни із себе…»

Завершився тиждень духовності спільною Хресною дорогою в храмі свв. Косми і Дем’яна, яку в спокої та мудрості провів парох с. В. Грибовичів о. Михайло Крумшин.

Віриться, що зерно Христової науки проросте у стократ в серцях наших дітей.

Ніна ШПІК, учитель основ християнської етики Великогрибовицької ЗОШ І-ІІІ ст.