Головна Духовне Визначні реліквії св. Івана Павла ІІ у Жовкві

Визначні реліквії св. Івана Павла ІІ у Жовкві

427
0

У рамках приготування до Світового Дня молоді, що цьогоріч у липні відбудеться в Кракові (Республіка Польща), до костелу св. Лаврентія у Жовкві днями привезено реліквії святішого папи Івана Павла ІІ, які залишаться назавжди в костелі.

Сонячної суботньої днини біля храму св. Йосафата віряни, влада  міста  разом із священнослужителями Жовківських храмів та навколишніх сіл різних конфесій  урочисто привітали реліквії святішого Папи Римського, які привіз митрополит Львівський Мечислав Мокшицький Львівської архідієцезії Римо-Католицької Церкви в Украї-ні. У костелі з нагоди святковостей відбулася урочиста Свята Меса, очолювана о. Йосифом Лаговичем, настоятелем костела св. Лаврентія, священнослужителями РКЦ, УГКЦ, УАПЦ та за участі заступника генерального консула Республіки Польщі у Львові Катажини Солек, голови Жовківської РДА Надії Щур, директора Жовківського ДЛГ Степана Сохнацького та вірян Жовківщини.

До слова, костел св. Лаврентія належить до шедеврів старовинної Жовкви. Збудований він у 1606-1618 роках на штучному насипі, закладеному полоненими турками, як родовий мавзолей родини Жолкевських та пантеон лицарської слави. У свій час храм цей вважали найбільшою, найгарнішою, найбагатшою спорудою Жовкви.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.