Головна Духовне У місті Комарно відтворили іконостас за технологією 3D-мапінгу

У місті Комарно відтворили іконостас за технологією 3D-мапінгу

346
0

На Львівщині  відбулася презентація відеомапінгу «Михайлівська церква в Комарно: до основ». Дерев’яний храм Архістратига Михаїла, що є пам’яткою архітектури національного значення, збудований у 18 столітті. В церкві іконостасу наразі немає, але завдяки 3D-мапінгу його можна побачити.

«Це вперше в Україні за допомогою сучасних 3D технологій, використовуючи світло та звук, відвідувачам демонструють втрачені деталі церковного іконостасу. Церква Архістратига Михаїла є дуже особливим, намоленим місцем. Переступаючи її поріг відчувається неабияка духовна сила та енергетика. Зцілюєшся душею в такі моменти. Знаходиш відповіді на всі запитання. І тому так важливо популяризувати нашу сакральну спадщину, привертати увагу до таких красивих, давніх церков, реставрувати їх і берегти, перетворювати в місця паломництва, в культурні та туристичні магніти. Нам є за що подякувати організаторам заходу”, – розповіла директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Михайлівський храм споруджений близько 1730 року.

Автором 3D-мапінгу є продакшн-студія Kurbas Pro, а головним художником – Володимир Стецькович.

“Цей проєкт – це один із найкращих прикладів, як з мінімальними затратами і, що найголовніше, без втручання в автентику, зберігати і показувати, який великий спадок ми дістали від наших предків. Ці п’ятнадцять хвилин історії, де минуле поєднується з мабутнім, безцінні” – зазначали авторка ідеї та координаторка створення відеомапінгу, директорка історико-культурного заповідника “Давній Звенигород” Наталя Войцещук.

Організаторами заходу є ГО «Центр дослідження та збереження культурної спадщини», історико-культурний заповідник «Древній Звенигород» та Комарнівська міська ОТГ.

Додамо, 27 листопада, для всіх охочих в м. Комарно відбудеться презентація відеомапінгу о 17:00 та 18:00 год. Участь безкоштовна. Для детальнішого ознайомлення та реєстрації переходьте за посиланням.

У місті Комарно відтворили іконостас за технологією 3D-мапінгу У місті Комарно відтворили іконостас за технологією 3D-мапінгу У місті Комарно відтворили іконостас за технологією 3D-мапінгу У місті Комарно відтворили іконостас за технологією 3D-мапінгу